Łukasz Krzemiński Mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

W dniach 10 – 12 maja w Ciechanowie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Są to najważniejsze zawody dla zawodników i zawodniczek grupy wiekowej 14 – 16 lat. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z 42 klubów, którzy uzyskali kwalifikacje do mistrzostw w zawodach rangi makroregionalnej.

Wśród najlepszych taekwondzistów naszego kraju nie mogło zabraknąć zawodników reprezentujących barwy Dragona Janów. Klub reprezentowali: Bejm Patryk, Dobies Klaudia, Dobies Oliwia, Hajduk Michał, Lenczner Oliwia, Kaczmarczyk Tomasz, Krzemiński Łukasz, Peszek Sandra, Rozpondek Julita, Starczewski Kamil, Tomaszewski Szymon i Turski Szymon

Na dobry występ naszego klubu zapracowali wszyscy zawodnicy. Jednak na szczególne wyróżnienie zasłużył Łukasz Krzemiński, który zwyciężył w kategorii układów formalnych stopni uczniowskich, pokonując 32 konkurentów. Tym samym Łukasz odniósł życiowy sukces w swoim debiucie na Mistrzostwach Polski. Łukasz potwierdził tym samym wielki potencjał, jaki drzemie w nim. Do tytułu mistrzowskiego Łukasza kolejne medale dołożyły: Peszek Sandra, która została Wicemistrzynią Polski w kategorii walki do 55 kg. oraz Oliwia Lenczner, która stanęła na trzecim miejscu również w kat. 55 kg. Wicemistrzynią Polski w kategorii walki powyżej 60 kg została Klaudia Dobies. Bardzo dobrze w konkurencji walk zaprezentował się Szymon Turski, który przeszedł zwycięsko eliminację w kategorii do 70 kg. Szymon jednak w walce finałowej musiał uznać wyższość Dawida Kotyni obecnego brązowego medalisty Mistrzostw Europy. Dobra postawa naszych zawodników pozwoliła na zajęcie drugiego miejsca w punktowej klasyfikacji generalnej klubów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi Jackowi Wąchale i Marcinowi Szecówce.