Raków poległ na Wzgórzu Wolności

Porażką aż 2:4 zakończyło się sobotnie wyjazdowe spotkanie częstochowskiego Rakowa z WKS Gryfem Orlex Wejherowo. Mecz został rozegrany w ramach 30.Kolejki II Ligi, grupy zachodniej.

Gole dla podopiecznych Jerzego Brzęczka zdobyli : Łukasz Kowalczyk w 79 minucie oraz Oskar Czyż w 90 minucie. Natomiast bramki dla gospodarzy strzelali : Rafał Siemaszko – dwie ( 7′ i 15′), Łukasz Góra ( gol samobójczy 23′) oraz Patryk Szlas (75′).

W zespole Rakowa Częstochowa do 73 minuty na boisku przebywał syn Jerzego Brzęczka, Robert. Częstochowianie wystąpili bez Piotra Mastalerza oraz Joshuy Baloguna Kayode, którzy są kontuzjowani.

Skłsd Rakowa:

Kos – Góra (23′ Górecki), Da Silva, R.Brzęczek (73′ Czyż), Napora, S.Ogłaza, Pląskowski, Ł. Kowalczyk, P. Kowalczyk, Buczkowski (46′ Kominiak), Bezerra.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa rozegra już w najblizszy piątek, 24 maja. O godzinie 17:30 przy Limanowskiego podejmie drużynę katowickiego Rozwoju. Podopieczni Mirosława Smyły zajmują ósme miejsce z dorobkiem 40 punktów.