Rybnik Thunders vs Saints Czestochowa

W niedzielę 26 maja Saints Częstochowa rozegrają swój drugi mecz w tym sezonie. Na wyjeździe zmierzą się z Rybnik Thunders. Będzie to bezsprzecznie jedno z najciekawszych spotkań w grupie południowej. Częstochowianie przy odniesieniu zwycięstwa mają szansę zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli.

Thunders po spokaniu z Ravens Globinit Rzeszów wrócili do domów jako przegrani. Z drużyną Kruków futboliści z Rybnika przegrali 20:6. Kolejno w pierwszej, drugiej i trzeciej kwarcie rzeszowianie zdobywali po 6 punktów. Dopiero w ostatniej części spotkania drużyna z Rybnika zaczęła grać prawdziwy futbol i zdobyła jedno symboliczne przyłożenie. Mimo to gospodarzom wystarczyło siły na utrzymanie korzystnego wyniku.

Tymczasem w Suchej Beskidzkiej w drugiej kolejce zwycięstwo odniosła drużyna Saints Częstochowa. Nie było w tym nic nadzwyczajnego, goście od początku narzucili własny styl gry debiutującym Broncos. W drugiej połowie gra została na tyle opanowana przez świętych, że na boisku pojawili się ich rezerwowi. Końcówka meczu nie mogła zakończyć się lepiej dla żółto-fioletowych. Wróblewski popisał się długim, 25- jardowym biegiem do pola punktowego przeciwników. Mecz zakończył się bezdyskusyjnym zwycięstwem Saints Częstochowa 0:18.

Mecze pomiędzy Saints Częstochowa a Rybnik Thunders to pokaz dobrego futbolu, obfitują w akcję biegowe i efektowne podania. Ostatnie spotkanie pomiędzy Świętymi a Grzmotami miało miejsce rok temu. Przed własną publicznością Częstochowianie rozbili gości 27:0. Duży wpływ na wynik miała gra defensywna świętych. Dzięki dobrej dyspozycji Jacka Wróblewskiego i Damiana Belicy po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 14:0.W czwartej kwarcie jeszcze dwukrotnie zdobywali przyłożenie. Najpierw Jacek Wróblewski a po chwili Aleksander Mieruszyński. Udane w tym meczu były też podwyższenia Damiana Belicy.

Faworytem niedzielnej rywalizacji jest drużyna Saints Częstochowa. Mimo to nie należy spodziewać się jednostronnego pojedynku. Dla Rybnik Thunders będzie to okazja do rewanżu. Mecz odbędzie się 26 maja 2013 o godz. 13:00 w Rybniku.