SPS nie zagra w I lidze

Bez zwycięstwa w rzeszowskim turnieju finałowym o awans do I wróciły do Częstochowy siatkarki SPS-u Politechniki. Częstochowianki tym samym zajęły ostatnie miejsce w tym turnieju i tym samym nie awansowały na zaplecze Orlen ligi.

Początek pierwszego seta od prowadzenia 2:0 rozpoczęły częstochowianki, ale gospodynie nie pozwoliły odskoczyć rywalkom i szybko wyrównały. Od wyniku 11:9 przewaga rzeszowianek zaczęła się sukcesywnie powiększać. Po ataku Magdaleny Olszówki na tablicy widniał wynik 16:12 i o czas poprosił częstochowski szkoleniowiec. Przewaga miejscowych jeszcze powiększyła się – błąd Karoliny Olczyk sprawił, że było 22:16. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Developresu 25:16.

Drugą partię lepiej rozpoczęły zawodniczki spod Jasnej Góry. Przy stanie 1:4 trener Tomasz Kamuda poprosił o przerwę dla miejscowych. Atak Katarzyny Warzochy dał gospodyniom piąty punkt, lecz dobra gra w obronie gości pozwoliła im na powiększenie przewagi (13:8). Podrażnione rzeszowianki rozpoczęły pogoń przy serii zagrywek Pauli Szeremety i chwilę później było już 14:14. Częstochowianki zdołały zdobyć w tym secie jeszcze tylko cztery punkty, a partię zakończyła udanym blokiem Paula Szeremeta.

Tylko początek trzeciej odsłony miał wyrównany przebieg. Potem dobra gra środkiem Katarzyny Warzochy sprawił, że na prowadzenie wyszły rzeszowianki (5:4). W ataku nie myliła się praktycznie Szeremeta i chwilę potem było już 11:6. Trener częstochowskich siatkarek poprosił o czas, lecz po nim rzeszowianki kontynuowały swoją dobrą grę i powiększały przewagę. W rezultacie siatkarki Developresu Rzeszów pokonały SPS Politechnikę Częstochowską 25:12 w trzecim secie, a w całym meczu 3:0. W drugim spotkaniu Zawisza Sulechów po tie-breaku pokonała Karpaty Krosno.