Zawody w Pleszewie

1 czerwca w Pleszewie odbyła się II runda zawodów dla dzieci w Taekwondo Olimpijskim Wesołek Cup. W zawodach brało udział ponad 200 dzieci, a klub LUKS KATOR reprezentowało dwóch zawodników – Kacper Dobrzański oraz Igor Sapała.

Zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zdobyli łącznie 4 medale (3 srebrne i jeden brązowy). Kacper Dobrzański w swojej kategorii wiekowej zdobył 3 srebrne medale: w walkach (po pokonaniu łatwo dwóch przeciwników przegrał nieznacznie w walce finałowej), układach formalnych oraz konkurencji sprawnościowej ­ kopaniu na czas.

Igor Sapała po wygraniu łatwo pierwszej walki walczył w półfinale, gdzie w dogrywce musiał uznać wyższość przeciwnika, dodajmy że walka była bardzo wyrównana, a Igorowi sędziowie w drugiej rundzie zabrali punkt co spowodowało, że musiał walczyć w dogrywce. Należy dodać, że poziom zawodów był bardzo wysoki i osiągnięte przez naszych zawodników wyniki są bardzo wartościowe, a Kacper Dobrzański po dwóch rundach zawodów jest 8 w łącznej klasyfikacji dziewcząt i chłopców do lat 10. Wśród chłopców jest na miejscu 4. Następna rudna Wesołek Cup odbędzie się 12 października w Jarocinie. Zawody finałowe i rozdanie pucharów w Śremie 8 grudnia.