Zbigniew Nieradka szybowcowym Mistrzem Polski

Zbigniew Nieradka z Aeroklubu Częstochowskiego został szybowcowym mistrzem Polski w klasie 15-metrowej! . Srebro wywalczył Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławskiego, a brązowy medal zdobył Tomasz Krok z Aeroklubu Leszczyńskiego.

Mimo trudnych do latania warunków atmosferycznych udało się rozegrać cztery konkurencje. Nie dał w nich szans rywalom Zbigniew Nieradka z Aeroklubu Częstochowskiego, który latał najrówniej. Startował na szybowcu LS 8A. Raz wygrał, trzykrotnie zdobył drugie miejsce, a raz był czwarty. Zgromadził w łącznej klasyfikacji 3.290 punktów, o 144 punkty wyprzedzając drugiego w zawodach Łukasza Wójcika z Aeroklubu Włocławskiego latającego na Discusie 2 AX (3.146 pkt.). Trzeci na podium Tomasz Krok z Aeroklubu Leszczyńskiego, startujący na Jantarze STD 2, uzyskał 3.042 pkt. Czwartą lokatę zajął Jacek Flis z Zamościa, a piąty był Witold Czarnik z Rzeszowa. Najlepsza z kobiet – Joanna Biedermann z Grudziądza uplasowała się na 11. pozycji. W gronie najlepszych 50 polskich pilotów szybowcowych w klasie 15-metrowej znaleźli się trzej inni członkowie Aeroklubu Częstochowskiego: Tadeusz Jacniacki (15. miejsce), Piotr Ligwiński (40. lokata) i Andrzej Domagała (45. pozycja).

źródło: aeroklub-czestochowa.org.pl