Victoria Częstochowa zachowała szansę utrzymania się w czwartej lidze

W ostatniej kolejce spotkań na czwartoligowych boiskach zespół Victorii Częstochowa pokonał Górnika 09 Mysłowice, 5:2, który już wcześniej został zdegradowany do okręgówki. Tym zwycięstwem drużyna z ulicy Krakowskiej przedłużyła sobie szanse zachowanie czwartoligowego bytu.

W spotkaniu barażowym drużyna Victorii zmierzy się z trzecim zespołem od końca drugiej grupy czwartej ligi drużyną Unii Racibórz. Mecze odbędą się w najbliższą< sobotę i środę, w dniu jutrzejszym odbędzie się losowanie gospodarza sobotniego meczu. Wkrótce zapadną też decyzje czy LOT Konopiska otrzyma licencję na nowy sezon występów w czwartoligowych rozgrywkach z powodu braku odpowiedniej liczby drużyn młodzieżowych co na pewno by zmieniło kolejność w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od zdobytej bramki przez Łukasza Kotasa, i gdy Łukasz Śliwakowski w 18 minucie dzisiejszego meczu podwyższył rezultat spotkania na 2:0 nielicznie zgromadzeni kibice na stadionie przy ulicy Krakowskiej odetchnęli z ulgą.

Jednak drużyna Górnika Mysłowice przeprowadzała bardzo groźne akcje czego zwieńczeniem była zdobyta bramka tuż przed przerwą przez Tomasza Grzybka. Tuż po przerwie Damian Humski wyrównując wynik meczu dał znak gospodarzom że tak łatwo w dzisiejszym dniu nie będzie.

Jednak końcówka należała zdecydowanie do podopiecznych Sebastiana Żebrowskiego, którzy udokumentowali kolejnymi trafieniami Łukasza Śliwakowskiego, Tomasza Stefańskiego oraz Kamila Kazimierczaka. Mimo dogodnych sytuacji strzeleckich jakie sobie jeszcze stworzyli piłkarze Victorii rezultat środowego meczu ostatniej kolejki nie uległ zmianie.

26.06.2013, godzina 18.00, Częstochowa (stadion ul. Krakowska 80).

Victoria Częstochowa – Górnik 09 Mysłowice 5:2 (2:1).

1:0 Łukasz Kotas 2`
2:0 Łukasz Śliwakowski 18`
2:1 Tomasz Grzybek 44`
2:2 Damian Humski 63`
3:2 Łukasz Śliwakowski 65`
4:2 Tomasz Stefański 72`
5:2 Kamil Kazimierczak 86`

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 60.

Żółte kartki: Kotas, Żebrowski – Kania, Strumień .

Victoria Częstochowa :21. Damian Fikier, 15. Łukasz Toborek, 19. Sebastian Żebrowski, 4. Michał Mizgała, 14. Wojciech Bolechowski, 7. Łukasz Kotas (71` 6. Łukasz Stefański), 5. Mateusz Perliński (35` 18. Kamil Kazimierczak), 20. Marcin Błaszczyk, 16. Kamil Korbel (60` 11. Rafał Stefański), 10. Łukasz Śliwakowski (80` 17. Oskar Korbela), 9. Tomasz Stefański.