Rezerwy Skry żegnają się z rozgrywkami o Piłkarski Puchar Polski

We wczorajszym spotkaniu 1.Rundy Piłkarskiego Pucharu Polski przy Loretańskiej, niespodzianki nie było. Pierwszoligowa Olimpia Grudziądz zasłużenie zwyciężyła ze Skrą Częstochowa, 2:0.

Przyjezdni od samego początku spotkania byli zespołem lepszym i tym samym „stłamsili” gospodarzy groźnymi akcjami. Podopieczni Tomasza Kafarskiego prezentowali się zdecydowanie lepiej od częstochowian w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i tym samym potwierdzili, że w zbliżającym się sezonie będą jednym z głównych kandydatów do awansu do T-Mobile Ekstraklasy.

Losy awansu do 1/16 Finału rozstrzygnęły się już w pierwszych 36 minutach gry premierowej odsłony. Najpierw bezpośrednio z rzutu wolnego przepięknym strzałem w 11 minucie Smoliński trafił trafił do bramki gospodarzy. Druga bramka dla gości padła w 36 minucie także po stałym fragmencie gry : grudziądzanie sprytnie rozegrali piłkę i Frańczak strzelił do bramki z 4 metrów.

Częstochowianie do samego końca spotkania próbowali zmienić rezultat spotkania ale goście na to im nie pozwolili. Na boisku było widać różnicę dwóch klas rozgrywkowych.

24.07.2013, g.18:00, Częstochowa – Stadion Skry przy ul. Loretańskiej 20:

KS Skra II Częstochowa GKS Olimpia Grudziądz, 0:2, ,(0:2)

Bramki :

0:1: Smoliński 11′
0:2 : Frańczak 36′

Sędziował: Rafał Sawicki ( Tarnobrzeg). Żółte kartki : Musiał ( 85′ – nie sportowe zachowanie) – Ruszkul (56′ – nie sportowe zachowanie), Wożniak ( 63′ – za zagranie piłki ręką). Widzów: 400.

KS Skra II Częstochowa: 25. Adrian Woszczyna – 15.Marcin Kowalski (80′ 17.Krysian Konieczny), 4.Mateusz Woldan, 8.Marcin Drzymont, 19.Paweł Kowalczyk, 22.Mateusz Bik, 10.Adrian Musiał (kpt), 6.Dariusz Zawadzki, 26.Paweł Polak (74′ 14.Alex Bednarek), 20.Kamil Ścisłowski (46′ 24.Dawid Niedbała), 9.Marcin Chmiest.

Rezerwowi: 12.Mateusz Kuhn – 21.Sławomir Piwiński, 16.Konrad Gerega, 18.Piotr Mastalerz.

Trener: Jan Woś.

GKS Olimpia Grudziądz: 69.Michał Wróbel – 4.Adrian Bielawski, 2.Michał Łabędzki, 16.Marcin Woźniak, 20.Adrian Frańczak, 27.Dariusz Gawęcki (67′ 14.Dariusz Kłus), 10.Marcin Smoliński, 9.Piotr Ruszkul, 7.Robert Szczot (63′ 8.Łukasz Suchocki), 19.Maciej Rogalski, 18. Adam Cieśliński (82′ 11.Maciej Kowalczyk).

Rezerwowi: 12. Jędrzej Woźniak – 33.Robert Pisarczuk, 25.Sławomir Mazurkiewicz, 21.Mateusz Górka.

Trener: Tomasz Kafarski.