Młodzież z Kamienicy Polskiej przebywa na zgrupowaniu i gra w turnieju

Zakończył się drugi dzień obozu trampkarzy LKS Kamienica Polska w Szczytnie w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Sadida Szczytno Cup 2013. Niestety nie był to dla naszego zespołu szczęśliwy dzień z racji porażki przeciwko Gryfowi 2009 Tczew oraz dość poważnej kontuzji podstawowego zawodnika. Do kolejnych meczów zawodnicy podchodzą jednak z dużym optymizmem.

Pierwsza potyczka kamieniczan w toczącym się turnieju miała miejsce o godzinie 16:10, a pierwszy mecz w grupie LKS-u rozpoczął się punktualnie o godzinie 11:00. Podopieczni trenera Bartłomieja Dobosza przegrali na inaugurację turnieju 0:4, ale nie można pominąć w żaden sposób faktu, że piłkarze z Tczewa wystąpili w najstarszym roczniku kategorii U15 (1999), podczas gdy nasi zawodnicy to chłopcy urodzeni w roku 2000 oraz 2001.

W 16. minucie rzut rożny wykonywali przeciwnicy, który – niestety dla nas – zamienili na bramkę. Kilka minut później kontuzji nabawił się podstawowy zawodnik występujący na pozycji środkowego pomocnika Cyprian Neugebauer, który aktualnie przebywa na obserwacji w szpitalu. Miejmy nadzieję, że Cyprian wróci niebawem do drużyny cały i zdrów.

Pozostałe trzy trafienia dla Tczewa padły w ostatnich minutach spotkania. Mimo sporych rozmiarów porażki piłkarzom z Kamienicy nie można odmówić ambicji i woli walki. Wierzymy, że kolejne turniejowe zmagania zakończą się pozytywnie dla zespołu trenera Dobosza.

LKS Kamienica Polska – Gryf 2009 Tczew 0:4 (0:1)

0:1 – ? 16.
0:2 – ? 54.
0:3 – ? 55.
0:4 – ? 58.

LKS (I połowa): Dróżdż – Walentek, Zubert, Więcławik, Mizera (26. Wagner) – Matyja, Neugebauer (20. Zaczkowski), Szymczyk, Golanowski – Madejczyk, Tajber (25. Ślimak).

LKS (II połowa): Dróżdż – Walentek (54 Mizera), Zubert, Więcławik, Wagner – Matyja, Zaczkowski (45. Tajber), Szymczyk, Golanowski – Madejczyk (47. Sroga), Ślimak (52. Czerwiński).