Derby dla LKS-u. Druga porażka Zielonych

Siedem żółtych i jedna czerwona kartka towarzyszyły spotkaniu derbowemu pomiędzy LKS-em Kamienica Polska a Zielonymi Żarki. Ostatecznie po zaciętym i emocjonującym spotkaniu górą byli gospodarze którzy wygrali 2:0.

Środowe derby od początku były meczem walki a pierwszą bramkę gospodarze zdobyli po kwadransie gry kiedy to Piotr Nocoń precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. 5 minut później LKS mógł podwyższyć prowadzenie jednak piłka po strzale Roberta Wosiewicza i rykoszecie o centymetry minęła bramkę. Jednak kamieniczanie mogli na przerwę schodzić prowadząc 2:0, uderzenie za pola karnego Marcina Czerwińskiego zdołał wybronić jednak piękną paradą Rafał Maścibrzuch. Goście w pierwszej części mieli kilka okazji ale bez zarzutu spisywała się w nich defensywa LKS-u.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli przyjezdni jednak nie potrafili sforsować obrony dobrze grających gospodarzy, który starali się szybkimi kontratakami przedostawać pod bramkę Zielonych. I jedna z nich przyniosła efekt w 64 minucie kiedy to Dawid Nabiałek po prostopadłym podaniu ze środka pola znalazł się „oko w oko” z golkiperem Żarek, jego strzał co prawda wylądował na poprzeczce bramki gości jednak przytomna „główka” Marcina Czerwińskiego sprawiła że piłka po raz drugi wpadła do siatki.

Spotkaniu jak na derby towarzyszyła duża liczba kartek w tym jedna czerwona którą na 5 minut przed końcem otrzymał Bartosz Zachara. Napastnik Zielonych który na placu gry pojawił się w drugiej części gry zmieniając Marcina Brodzińskiego, pierwszy żółty kartonik otrzymał za niecenzuralne epitety słowne pod adresem sędziego, drugi z kolei za brutalny wślizg na obrońcy gospodarzy.

Po tej wygranej zespół z Kamienicy z 6 punktami przewodzi tabeli z kolei zespół Zielonych zamyka ją z zerowym dorobkiem i bezbramkowym dorobkiem na swoim koncie.

2. kolejka; IV liga śląska, gr. I – (14.08.2013)

LKS Kamienica Polska – LKS Zieloni Żarki 2:0 (1:0)

Bramki :

1:0 – Nocoń 15′.
2:0 – Czerwiński 64′ (głową)

LKS Kamienica: Szramowiat – Ciekot (34′ Błaszczyk), Szymczyk, Mesjasz, Bolechowski – Dobosz, Nocoń (85′ Nitecki), Czerwiński, Wosiewicz, Wiśniowski – Nabiałek (88′ Ryś)

Trener: Artur Minkina

LKS Zieloni Żarki : Maścibrzuch – Cichor (73′ Konieczko), Trepka, Podlejski, Jarosz – Gliński, Ducki, Pawlak, Szczepanek (79′ Myga) – Brodziński (58′ Zachara), Oziębała

Trener : Piotr Trepka

Żółte kartki: Ciekot, Wiśniowski, Nocoń – Ducki, Zachara, Maścibrzuch, Gliński (ostatnia wymieniona trójka gości za wulgarne słownictwo)

Czerwona kartka : Zachara (85′ – druga żółta)

Sędziował : Tomasz Parzonka (Katowice), Widzów: 100