Pierwsze ,historyczne zwycięstwo drużyny Juniorów w Makroregionie [ZDJĘCIA]

Drużyna Juniorów Warty Mstów odniosła pierwsze i efektowne zwycięstwo w rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorów Młodszych, pokonując aż 4:0 (do przerwy 2:0) UKS „Ruch” Chorzów.

Kto by jeszcze kilka lat temu pomyślał, że do Mstowa będą przyjeżdżać takie firmy, jak „Ruch” Chorzów? Ba, i wyjeżdżać z bagażem czterech straconych bramek.. Nie jest to świetna reklama Mstowa i gminy Mstów na ŚLĄSKU? – retorycznie zapytał Prezes ds.sportowych „Warty” Mstów i jednocześnie radny Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

Tak na marginesie: Goście przyjechali na mecz 1,5 godz. wcześniej, bo nie do końca wiedzieli, gdzie leży Mstów. Teraz już z pewnością będą wiedzieć. Swoją drogą UKS „Ruch” Chorzów to bardzo sympatyczne chłopaki – dopingowali nawet naszych Młodzików, którzy grali przed Juniorami swój mecz)
– dodał Tomasz Gęsiarz

Spotkanie młodzi piłkarze z Mstowa rozpoczęli, podobnie do poprzednich, dość spięci i zaraz na początku powinni stracić bramkę, kiedy to z prezentu od naszej defensywy nie skorzystał napastnik gości pudłując w sytuacji „sam na sam”.
Z upływem minut gospodarze grają coraz odważniej czego efektem jest piękna bramka z rzutu wolnego autorstwa Kacpra Tyrasa. W tej części gry coraz mocniej Mstów naciska rywala, który odpowiada groźnymi kontami.

Kolejna dobra akcja naszego zespołu kończy się podwyższeniem prowadzenia. Idealne prostopadłe podanie od Norberta Bińka wykorzystuje precyzyjnym strzałem Ernest Mazanek i do przerwy prowadzimy 2:0.

W drugiej odsłonie Warta koncentruje się na utrzymaniu prowadzenia. Efektem jest większe posiadanie piłki przez rywala, z czego jednak nie wynikało zagrożenie dla bramki gospodarzy. Oni natomiast mają doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu jednak nie wykorzystują rzutu karnego. Na 3:0 podwyższa po indywidualnej akcji Ernesta Mazanka – napastnik w łatwy sposób ograł kilku rywali, którzy bali się go faulować w polu karnym i zdobył swojego drugiego gola.

W końcówce meczu, po ładnej akcji prawym skrzydłem Oskara Wojciechowskiego wynik na 4:0 ustalił Damian Równiak i Warta mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach.

Na pochwałę zasłużył cały zespół za walkę i zaangażowanie oraz rezerwowi, którzy po wejściu wnieśli dużo dobrego do gry. Należy również odnotować fakt, iż drużyna zagrała na ,,zero z tyłu”, a wcześniej traciła sporo bramek. Oby tak dalej!

(31.08) „Warta” Mstów – UKS „Ruch” Chorzów 4:0

1:0 23′ – K. Tyras (rzut wolny)
2:0 33′ – E. Mazanek, asysta N. Biniek
3:0 63′ – E. Mazanek
4:0 79′ – D. Równiak, asysta O. Wojciechowski