Efektowne zwycięstwo Rakowa

Piłkarze częstochowskiego Rakowa wygrali przed własną publicznością bardzo ważne spotkanie. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie pozostawili jakichkolwiek złudzeń drużynie MKS-u Kluczbork, pokonując gości aż 3:0!

Łupem bramkowym w dzisiejszym spotkaniu podzielili się trzej zawodnicy: Damian Lenkiewicz, Dawid Retlewski oraz Rafał Czerwiński.

Częstochowianie objęli prowadzenie już w 2 minucie właśnie po precyzyjnym strzale Lenkiewicza. Na 2:0 podwyższył Retlewski pokonując bramkarza gości w 37 minucie. W drugiej odsłonie przyjezdnych „dobił” Czerwiński strzelając efektowną bramkę z rzutu wolnego w 70 minucie.

Raków zagrał bardzo dobre spotkanie i cieszy na pewno fakt, że drużyna zdobyła bardzo ważne trzy punkty. Teraz przed częstochowianami aż dziesięć dni przerwy. Kolejny mecz drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka rozegra w środę, 18 września br.. O godzinie 17:00 zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem drugiej ligi, grupy zachodniej – Stelmetem UKP Zielona Góra.

07.09.2013, g.16:30, Stadion MOSiR „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – MKS Kluczbork 3:0, (2:0)

1:0: Lenkiewicz 2′
2:0: Retlewski 37′
3:0: R. Czerwiński 70′

Sędziował: Michał Woś ( Zamość). Żółte kartki: Ł. Kowalczyk ( 1′ – faul), R. Brzęczek (27′ – nie sportowe zachowanie), R. Czerwiński (35′ – faul), S.Ogłaza (65′ – faul) – Rewucki (74′ – faul), Wolkiewicz (77′ – faul). Widzów: 800.

RKS Raków Częstochowa: 1.Przemysław Wróbel – 4.Eryk Krupa, 5.Damian Byrtek, 7.Krzysztof Napora, 8.Sławomir Ogłaza (kpt), 10.Łukasz Kmieć, 11.Dawid Retlewski (78′ 2.Radosław Strzelecki), 14.Robert Brzęczek (85′ 3.Paweł Walasek), 15.Rafał Czerwiński (83′ 21.Mateusz Górecki), 23.Damian Lenkiewicz (60′ 20.Łukasz Buczkowski).

Rezerwowi: 33.Mateusz Kos – 6.Kamil Witczyk, 16.Łukasz Kominiak.

MKS Kluczbork: 22.Mateusz Abramowicz – 3.Paweł Gierak, 15.Wojciech Hober, 23.Michał Kojder, 10.Przemysław Kwaśniewski (46′ 18.Wojciech Bzdęga), 19.Jakub Legierski (46′ 20.Radosław Mikulski), 5.Rafał Niziołek (kpt), 11.Adam Orłowicz, 16.Bartłomiej Rewucki, 14.Mateusz Śliwa, 21.Krzysztof Wolkiewicz.

Rezerwowi: 1.Amadeusz Skrzyniarz – 6.Michał Bienias, 13.Mateusz Skrobol, 8.Kamil Stępień.

Trener: Andrzej Konwiński.

Piłkarz meczu: Krzysztof Napora ( RKS Raków Częstochowa).