Kolejne sparingi AZS-u

Siatkarze częstochowskiego AZS-u już od ponad miesiąca intensywnie przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi. Podopieczni trenerów Marka Kardosa i Wojciecha Pudo mają już także za sobą pierwsze mecze kontrolne.

Tydzień temu akademicy rozegrali dwa sparingi z Fakiełem Nowyj Urengoj. Nowy klub Michała Winiarskiego okazał się lepszy zarówno w pierwszym meczu w Częstochowie (0:4 ), jak i w drugim (3:1), który odbył się w Kleszczowie. „Biało-zieloni” odbyli również wspólny trening z I-ligowym MKS-em Banimex Będzin, w którym gra obecnie kilku byłych zawodników AZS-u między innymi Andrzej Stelmach i Adrian Hunek. Spotkanie miało dość niecodzienny charakter, gdyż sety grane były po 15 minut z dorzucanymi piłkami. Ostatecznie po sześciu rozegranych partiach mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Obecny tydzień będzie obfitował w kolejną, dużą dawkę meczów kontrolnych.. Już w najbliższą środę biało-zieloni zmierzą w Rudnikach Wieluńskich z BBTS-em Bielsko-Biała, natomiast w piątek i sobotę rywalem będzie Cerrad Czarni Radom. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Olsztynie koło Częstochowy, natomiast rewanż następnego dnia w Lelowie.