KS Stradom Częstochowa – Amator Golce 0:3

W meczu o A-klasowe punkty zespół Amator Golce wygrał z drużyną KS Stradom Częstochowa 3:0. Bramki strzelali dla gości Rafał Staśkiewicz oraz Michał Wróblewski, zdobywca dwóch goli. Tym samym po tej kolejce zawodnik ma na swoim koncie jedenaście zdobytych bramek i przewodzi klasyfikacji strzelców. W drużynie gospodarzy zabrakło Bartosza Kowalskiego oraz Sławomira Gapika, z kolei w zespole przyjezdnych z powodów osobistych zabrakło Jacka Rokosy.

Podopieczni Wojciecha Kozaka wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra od razu zaatakowali i nie pozwolili drużynie z ulicy Sabinowskiej złapać oddechu. Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu gości powodowała, że dosyć często dochodziło do sytuacji strzeleckich. Efektem było zdobycie trzech bramek, a kilka jeszcze niewykorzystanych przez gości sytuacji uchroniło KS Stradom od wyższej porażki.

Druga połowa stała na słabszym poziomie, poczynania obu drużyn ograniczyły się do twardej walki w środkowej strefie boiska. Dzisiejszy mecz obserwowało wielu znanych trenerów i ludzi związanych z piłką nożną w naszym regionie.

22.09.2013, godzina 11.00, Częstochowa (stadion, ul. Sabinowska 23/25).

KS Stradom Częstochowa – Amator Golce 0:3 (0:3).

0:1 Rafał Staśkiewicz 15` (głową).
0:2 Michał Wróblewski 16`
0:3 Michał Wróblewski 23`

Sędziował: Robert Kowalczyk (WS Częstochowa). Widzów:100.

Żółte kartki: Staśkiewicz, Wróblewski, Jadczyk.

KS Stradom Częstochowa: 1. Michał Szota, 6. Piotr Pawłowski, 2. Piotr Nowaczyk, 15. Mariusz Jarzyn (78` 17. Krystian Kotarski), 5. Maciej Popławski, 14. Artur Jarzyn, 8. Adam Studnicki (50` 20. Adrian Kowalski), 10. Adrian Kudryś, 11. Grzegorz Kuziorowicz, 3. Dariusz Kędzierski, 7. Mateusz Majak (36` 4. Jakub Młocek).

Rezerwowi: 12. Kamil Sołtysiak, 9. Wojciech Turek, 13. Dominik Wysocki, 18. Piotr Klusek.

Trener: Karol Pilis.

Amator Golce: 1. Cezary Siwy, 3. Krystian Piątkowski, 7. Rafał Staśkiewicz (75` 19. Paweł Warchoł), 17. Tomasz Brzęczek, 13. Paweł Jankowski, 4. Kamil Młyńczyk (90` 21. Konrad Jadczyk), 5. Paweł Suchanek (60` 8. Dawid Kasperkiewicz), 6. Tomasz Szmigiel, 10. Konrad Nowak, 18. Rafał Kozak (85` 15. Dominik Pluta), 9. Michał Wróblewski.