Niespodziewana porażka beniaminka

Drugiej porażki przed własną publicznością w tym sezonie doznali w sobotnie popołudnie piłkarze beniaminka z Woźnik. Niespodziewanie ulegli niżej notowanej Slavii Ruda Śląska 1:2.

Podopieczni Krzysztofa Wiernika, którzy w ostatnich 3 spotkaniach wywalczyli 7 punktów, wywożąc przed tygodniem cenny remis z obiektu w Piaskach byli zdecydowanym faworytem w spotkaniu z zajmującą 13 pozycję w tabeli Slavią i już początek spotkania zdawał się to potwierdzać. Nie minął kwadrans, a MLKS powinien prowadzić 1:0, jednak Kacperowi Zawadzkiemu nie udało się pokonać Rafała Franke. W odpowiedzi groźnie strzela Slavia, która swoją okazję zawdzięczała braku porozumienia w formacji pomocy Woźnik, jednak piłka minimalnie minęła lewy słupek Marcina Suchańskiego. W 21. minucie na zasłużone prowadzenie wyszli gospodarze. Adrian Sieradzki posłał piłkę z prawej strony pola karnego, wydawać się mogło, że było to dośrodkowanie, jednak piłka ugrzęzła w bramce Slavii.

Woźniki po strzelonej bramce zaczęły grać bardzo odpowiedzialnie, nie pozwalając przyjezdnym na zbyt wiele. MLKS długo utrzymywał się przy piłce, starając się budować ataki pozycyjne. Do przerwy wynik 1:0, sprawiedliwy, ponieważ gospodarze zagrali bardzo uporządkowany futbol, dzięki czemu prowadzili jedną bramką.

Druga część gry to zdecydowanie lepsza gra Slavii, która starała się bardzo szybko zdobyć wyrównującą bramkę. Udało się po godzinie gry, gdy w zamieszaniu w polu karnym i niezrozumieniu obrońców Woźnik piłkę do bramki skierował Łukasz Witor. Miejscowi chcieli szybko odpowiedzieć na straconą bramkę, jednak nie udało się im wykorzystać kilku dogodnych sytuacji, co zemściło się w 77. minucie. Wówczas bramkę na 1:2 zdobył Marcin Rejmanowski po ładnym strzale z pola karnego.

Ostatnie minuty meczu to naprzemienne ataki obu zespołów, jednak częściej przy piłce byli gracze MLKS-u. Gospodarze powinni co najmniej ten mecz zremisować, ponieważ w końcówce mieli przynajmniej trzy stuprocentowe sytuacje strzeleckie, jednak zabrakło skuteczności i zimnej krwi w wykańczaniu akcji.