Zieloni ulegli wiceliderowi

Porażką 1:4 na własnym obiekcie z wiceliderem tabeli, Grunwaldem Ruda Śląska zakończyli rundę jesienną piłkarze Zielonych Zarki. Była to tym samym 8 porażka podopiecznych Piotra Trepki w tym sezonie.

Sobotnie spotkanie które odbyło się przy padającym deszczu od początku nie ułożyło się po myśli gospodarzy którzy już po 6 minutach stracili pierwszego gola. Zieloni doskonałą okazję do wyrównania mieli w 25 minucie jednak uderzenie Macieja Konieczki było zbyt mocne i poszybowało ponad bramką przyjezdnych. W 39 minucie szybką kontrę przeprowadzają gracze z Halemby, którzy podwyższają wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję na gola kontaktowego marnuję Mateusz Oziębała posyłając piłkę nad bramką Haasa.

Drugą połowę lepiej zaczynają Żarczanie którzy po zagraniu piłki ręką przez obrońcę gości w 53 minucie otrzymają „11-stkę” którą jednak po strzale Łukasza Duckiego broni golkiper Grunwaldu. 5 minut później kolejny strzał gospodarzy nie znajduje drogi do bramki. W końcówce coraz więcej okazji do zdobycia gola mają przyjezdni którzy wykorzystują dwie z nich. Zieloni „honorową bramkę” zdobywają w 89 minucie a jej autorem zostaje Dawid Frukacz.

Tym samym piłkarze Zielonych Żarki, rundę jesienną zamykają z bilansem 5 zwycięstw, 2 remisów i 8 porażek, z czego aż 5 doznali przed własną publicznością.