Siódma porażka Politechniki [ZDJĘCIA]

Niestety wciąż bez zwycięstwa na drugoligowych parkietach od 7 kolejek pozostają koszykarze KU AZS Politechniki. W sobotę (23 listopada) w Hali Polonia Częstochowianie ulegli czwartej w tabeli przed 8 serią spotkań Albie Chorzów 62:89.

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Waldemara Deski

Pierwsza kwarta rozpoczęła się fantastycznie dla akademików za sprawą dobrej gry Marcina Blumy i kapitana Tomasza Nogalskiego. AZS prowadził po niej 23:21.

Druga kwarta była już gorsza w wykonaniu graczy Politechniki. Nie najlepiej wyglądało to zarówno z przodu jak i z tyłu. Skuteczniejsi z minuty na minutę Chorzowianie i nie tylko odrobili straty, ale wyszli na pięciopunktowe prowadzenie po niej.

Trzecia odsłona kończy się remisem po 17, najbardziej efektowny i efektywny moment w niej to rzut za 3 Patryka Bieleckiego. On wlał nadzieję w serca kibiców, zwłaszcza tych z częstochowskiego halowego „młyna”.

No i nadeszła 4 kwarta… W zeszłym tygodniu wręcz wspaniała w tym, no niestety nasi koszykarze zostali wręcz w niej rozbici. Tylko 6 punktów zdobytych przez gospodarzy i aż 28 zdobytych przez drużynę Alby nie wymaga większego komentarza.

W drużynie gospodarzy kolejne dobre spotkanie zaliczył Marcin Bluma (21 pkt), który stał się ostatnio najlepszym strzelcem częstochowskiego klubu. Spośród gości na wyróżnienie zasłużył Damian Tokarski, który rzucił aż 26 punktów.

8 kolejka 2LM gr.B – 23.11.2013 godz.18:00 – Hala Polonia:
KU AZS Politechnika Częstochowa – UKS Alba Chorzów 62:89 (23:21, 16:23, 17:17, 6:28)