Kolejne „wyjazdowe” punkty ES Norwida

Kolejne ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w sobotę siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie w Tomaszowie Mazowieckim wygrali 3:0 z tamtejszą Lechią.

Gracze Norwida w obecnym sezonie bardzo dobrze grają na wyjazdach, gdzie wywalczyli dotychczas 12 z 16 zdobytych punktów.

Od samego początku spotkania częstochowianie narzucili gospodarzom swoje tempo gry, grali dobrze zagrywką, w której to popełniali stosunkowo mało błędów, a wiele razy udało im się odrzucić miejscowych od siatki i ustawić szczelny blok. Dodać należy że miejscowi ryzykowali w tym spotkaniu zagrywką, niestety nie opłaciło się im to. Popełnili dużo błędów w tym elemencie, a gdy już potrafili się „wstrzelić” w boisko, częstochowscy przyjmujący dobrze sobie radzili w tym elemencie.

Drugi set z powodu kilka prostych błędów spowodował nerwową końcówkę, w której jednak gracze Stanisława Gościniaka zachowali zimną krew i dzięki temu udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Trzeci set dobrze zaczęli tomaszowianie, ale szybko gracze z Częstochowy odrobili straty i wypracowali bezpieczną przewagę i rozkręcając się z akcji na akcję pociągnęli dobry rezultat do samego końca tego seta.

Dzięki kompletowi punktów w tym spotkaniu Exact Systems Norwid wyprzedził w tabeli Lechię i w swojej grupie II ligi zajmuje 5. miejsce.