Noworoczny falstart ES Norwida

Od porażki rozpoczęli po przerwie świąteczno – noworocznej zmagania na II-ligowym froncie siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie w sobotę, 4 grudnia we własnej hali ulegli 0:3 faworyzowanej drużynie Caro Rzeczyca.

Początek spotkania należał do częstochowian którzy szybko narzucili swój rytm gry i wypracowali sobie przewagę, którą utrzymywali do końcowym fragmentów tego seta. Niestety w niej po kilku nieudanych akcjach, w których zabrakło troszkę szczęścia ulegli zawodnikom trzeciego zespołu naszej grupy do 23.

Po porażce w pierwszym secie coś pękło w zespole Stanisława Gościniaka. Po błędach popełnionych w końcówce pierwszego seta, w którym gospodarze grali naprawdę dobrze, w drugim secie nie potrafiliśmy się podnieść i zostali wręcz rozbici przez zawodników LKS Caro do 11.

Częstochowianie podjęli jeszcze walkę z przyjezdnymi w trzecim secie, którego końcówka oscylowała w granicach remisu i żadna ze stron nie była w stanie przechylić szali na swoją korzyść. Niestety w końcówce, bardziej doświadczeni gracze przyjezdnych wykorzystali swoje doświadczenie i pokazali młodym graczom z Norwida jak jeszcze dużo do nauki przed nimi.

Mimo porażki zespół z Norwida utrzymał piąte miejsce w tabeli.