Sparingowa porażka AZS-u w Bielsku

W ostatnim sprawdzianie przed powrotem na ligowe parkiety siatkarze AZS-u Częstochowa przegrali w Bielsku- Białej sparingowy sobotni (04.01) mecz z tamtejszym BBTS-em 2:3.

Od początku pierwszej partii swój styl gry częstochowianom narzucili przeciwnicy, którzy bardzo dobrze atakowali. Gospodarze w tym elemencie popełnili mniej błędów własnych. Na przerwach technicznych prowadzili odpowiednio (8:6) i (16:11). W końcówce AZS wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (21:18), jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Janusza Bułkowskiego.

Z kolei drugi set lepiej zaczęli Akademicy. Mocniejsza zagrywka i lepsza skuteczność w ataku dała im prowadzenie (8:3). Niestety wystarczyła chwila dekoncentracji w szeregach biało-zielonych i na drugą pauzę z jednym oczkiem przewagi schodzili gospodarze. W końcówce tej partii powtórzyła się historia seta wcześniejszego. Siatkarze z Częstochowy prowadzili (21:18), ale niestety przegrali tę partię (22:25).

W kolejnych dwóch setach podopieczni Wojciecha Pudo i Karola Rędziocha, którzy kierują drużyną pod nieobecność Marka Kardosa prezentowali się bardzo dobrze właściwie we wszystkich elementach rzemiosła siatkarskiego. Utrzymali przede wszystkim wysoką skuteczność w ataku, bloku, a także obronie, dzięki czemu zwyciężyli do 21 i 14.

Tie-break lepiej rozpoczęli częstochowianie, którzy wyszli na prowadzenie (5:3), dzięki skuteczniejszej grze w kontrze. Niestety jeszcze przed zamianą stroną bielszczanie odrobili straty, a chwilę później wyszli na prowadzenie (7:10). Wypracowaną trzypunktową przewagę utrzymali do końca i zwyciężyli w tej partii do 12 i całym meczu 3:2.

BBTS Bielsko-Biała – AZS Częstochowa 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 14:25, 15:12)

BBTS Bielsko-Biała: Fijałek, Vlk (11), Kalembka (9), Gonzalez (8), Buniak (2), Bućko (13), Swaczyna (libero) oraz Kwasowski (1), Kokociński (12), Akimenka (6), Stojković (3), Siek (2), Czauderna (libero).

AZS Częstochowa: Marcyniak (8), Murek, Kaczyński (16), Hebda (20), Vesely (11), Kozłowski (6), Piechocki (libero) oraz Bik (libero), Buczek, Kaźmierczak (2), Kamiński (5).

źródło: plusliga.pl