Pewna wygrana ES Norwida na koniec sezonu zasadniczego

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej II ligi grupy 3, zespół Exact Systems Norwida bez straty seta pokonał AKS UŁ Łódź, zapewniając sobie tym samym awans do fazy play-off.

Od początku spotkania przebiegało pod dyktando częstochowskiego zespołu. Miejscowi narzucili swój rytm gry i byli skuteczni w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dobra zagrywka przekładała się na efektywną grę w bloku i obronie, a stabilne przyjęcie pozwalało szybko wykańczać akcje przy zagrywce przeciwnika.

Wszystkie trzy zwycięskie partie toczyły się bardzo podobne. Początek seta to budowanie przewagi którą podopieczni Stanisława Gościniaka stopniowo powiększali. Jedynie trzeci set w którym goście zagrali ambitniej dostarczył w poczatkowej partii trochę emocji. Jednak w środkowym fragmencie seta, częstochowianie ponownie odskoczyli rywalom i skutecznie zakończyli całe spotkanie.

Teraz przed młodymi częstochowianami spotkania w fazie play-off gdzie zmierzą się z zespołami z miejsc 1-4 czyli SMS Spała, Czarnymi Rząśnia, Caro Rzeczycą i MKS-em Kalisz.