AZS w ćwierćfinale Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Awans do najlepszej czwórki Pucharu Polski wywalczyli w środę siatkarze częstochowskiego AZS-u. Podopieczni Marka Kardosa po emocjonującym spotkaniu we własnej hali pokonali bydgoski Transfer 3:1.

Fotorelacja z meczu autorstwa Justyny Jaworskiej

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli częstochowianie, którzy po ataku Miłosza Hebdy prowadzili 3:0. Dzięki dobrej zagrywce i blokowi oraz niewymuszonych błędach po stronie gości, Akademicy na pierwszą przerwę schodzili prowadząc 8:4. Po czasie przyjezdni dzięki dobrzej grze byłego atakującego AZS-u Bartosza Janeczka, wspieranego przez Marcina Walińskiego, systematycznie zaczęli odrabiać dystans do akademików (12:10). W końcówce gra toczyła się na styku (21:21). W decydującej fazie tego seta, goście dzięki dobrym atako Bartosza Janeczka i Garetty Muagututia przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Podrażnieni częstochowianie dobrze rozpoczęli drugiego seta. W ataku brylował Michał Kaczyński, wsparty przez Miłosz Hebda. Dwupunktowe prowadzenie AZS-u utrzymywało się (6:4, 10:8). Bydgoszczanie nie dawali jednak za wygraną i podobnie jak w partii pierwszej ich pogoń za rywalem przyniosła oczekiwane efekty (15:14). Tym razem akademicy w końcówce zachowali jednak więcej „zimnej krwi” a bloki Jakuba Veselya, na Janie Nowakowskim i Miłosza Hebdy na Bartoszu Janeczku zakończył partię na ich korzyść 25:23.

Początek trzeciej odsłony to walka punkt za punkt. Skuteczne bloki bydgoszczan na Hebdzie i Kaczyńskim zaczęły przechylać szalę wygranej na korzyść Trefla(13:16). Nie podłamało to jednak częstochowian którzy dzięki kapitalnej postawie Dawida Murka którego nie potrafił powstrzymać blok przyjezdnych, doprowadzili do wyniku 21:16. Tego prowadzenia gospodarze nie pozwolili już sobie odebrać i zwyciężyli do 18.

Częstochowianie swoja dobrą grę kontynuowali w kolejnej czwartej partii. Początek tego seta to dobra gra Michała Kaczyńskiego i Jakuba Veselya który skutecznie mijali dłonie blokujących gości. W szeregach Transferu tylko Carson Clark i Marcin Wika starali się dotrzymywać kroku częstochowianom i tylko dzięki ich dobrej grze wynik wciąż był na styku (9:8). Potem jednak i oni nie potrafili kończyć decydujących piłek a świetnymi atakami popisywali się Hebda z Kaczyńskim i w końcówce seta częstochowska ekipa prowadziła już 20:15. W ostatnich akcjach spotkania, Michał Kaczyński kończąc kolejne ataki dał swojej drużynie zwycięstwo w tym spotkaniu .

W kolejnym pojedynku, już w ramach finałów, AZS zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów.