Wygrana Rakowa Częstochowa w meczu kontrolnym [ZDJĘCIA]

W dniu dzisiejszym na sztucznym boisku przy ulicy Limanowskiego zespół Rakowa Częstochowa pokonał w kolejnym meczu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego byłego Mistrza Polski z 1931r., drużynę Garbarni Kraków, 2:1.

Fotorelacja autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego

Bramki dla czerwono – niebieskich strzelili testowany zawodnik z Miedzi Legnica przebywający z zespołem od kilku dni Patryk Murawski, który w swoim drugim występie zdobył swoją drugą bramkę oraz pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Łukasz Buczkowski.

Poczynania obu drużyn w meczu sparingowym obserwował kapitan reprezentacji Polski i zawodnik Borussii Dortmund, Jakub Błaszczykowski , który porusza się o kulach po rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych. Na bocznym boisku przy ulicy Limanowskiego widziany był również dziś bramkarz Rakowa, Mateusz Kos również poruszający się za pomocą kul, którego czeka kilka tygodni przerwy z powodu kontuzji jakiej nabawił się podczas meczu kontrolnego w Bełchatowie.

W meczu z Garbarnią Kraków w drugiej połowie wystąpił Artur Pląskowski, piłkarz niedawno rozwiązał za porozumieniem stron umowę z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice i wszystko wskazuje na to że być może dostanie szansę występów ponownego reprezentowania klubu Raków.

Sztab szkoleniowy z Jerzym Brzęczkiem na czele nadal przygląda się zawodnikom testowanym, w najbliższych godzinach i dniach mają zapaść kluczowe decyzje o włączeniu takich piłkarzy jak Mariusz Holik, Radosław Stefanowicz, Patryk Murawski, Tomasz Pełka, Diogo oraz zawodnika testowanego, którego personalia na prośbę działaczy nie ujawniamy do chwili podpisania z nim kontraktu.

Na pewno bardzo dobre wrażenie robi Patryk Murawski, który jak na napastnika przystało strzelił w swoim drugim występie drugą bramkę. Trochę słabiej niż pewnie wszyscy się spodziewali prezentuje się Brazylijczyk Diogo, solidnie i równą formę prezentuje Tomasz Pełka.

Patrząc z kolei na poczynania Radosława Stefanowicza można odnieść wrażenie że jego pozyskanie może się okazać strzałem w dziesiątkę. Poczynaniom kolegów za linii końcowej boiska przyglądał się Brazylijczyk Vitinho mający ostatnio drobne problemy zdrowotne, które ustąpiły i zawodnik odbywa jednostki treningowe.

Nie doszedł do skutku pierwszy z zaplanowanych sparingów na dzień dzisiejszy. Szkoleniowiec Górnika Libiąż, Piotr Pierścionek poinformował w piątkowy wieczór że zespół nie przyjedzie na wcześniej zaplanowany mecz. Powodem prawdopodobnie był strajk piłkarzy z Małopolski.

W najbliższym tygodniu oprócz treningów sztab szkoleniowy Rakowa Częstochowa będzie szukał rywala na rozegranie meczu towarzyskiego, z kolei w przyszły weekend czerwono – niebiescy zmierzą się z pierwszoligowym GKS Katowice. To spotkanie odbędzie się w Centrum Piłkarskim „Ptak” w Gutowie Małym, gdzie katowiczanie będą przebywali na zgrupowaniu.

15.02.2014, godzina 12.00,Częstochowa (sztuczne boisko MOSIR, ul.Limanowskiego 83).

RKS Raków Częstochowa – RKS Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)

0:1 Sebastian Kokoszka 28`
1:1 Patryk Murawski 37`
2:1 Łukasz Buczkowski 85` (rzut wolny).

RKS Raków Częstochowa : I połowa : Przemysław Wróbel – Bartosz Soczyński, Sławomir Ogłaza, zawodnik testowany, Radosław Strzelecki, Krzysztof Napora, Radosław Stefanowicz, Łukasz Kowalczyk, Kamil Witczyk, Rafał Czerwiński, Patryk Murawski II połowa: Mariusz Stępień, Tomasz Pełka, Damian Byrtek, Mariusz Holik, Łukasz Kominiak, Przemysław Mońka, Diogo, Łukasz Kmieć, Łukasz Buczkowski, Artur Pląskowski, Dawid Retlewski.

Trener: Jerzy Brzęczek

RKS Garbarnia Kraków : I połowa : Jakub Sypniewski – Adrian Fedoruk, Mateusz Kowalski, Gjentijan Haxhijaj, Paweł Byrski – Jakub Górecki, Krzysztof Kalemba, Tomasz Metz, Łukasz Cichy, Sebastian Kokoszka – Michał Górecki II połowa: Adrian Jękot – Norbert Piszczek, Mateusz Kowalski, Marcin Pluta, Przemysław Senderski, Tomasz Kalicki, Krzysztof Kalemba (60` Gjentijan Haxhijaj), Karol Kostrubała, Łukasz Cichy (60` Michał Górecki), Tomasz Metz (70` Sebastian Kokoszka), Piotr Kaczor.

Trener: Mirosław Kmieć