Druga porażka w rundzie wiosennej [ZDJĘCIA]

Nie tak to wszystko miało się rozpocząć. Wzmocniony kilkoma ciekawymi zawodnikami w przerwie zimowej częstochowski Raków doznał pierwszej ligowej porażki w tym roku kalendarzowym. Tym razem drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka uległa przed własną publicznością Ruchowi Zdzieszowice, 1:2. Ale jak mawiał klasyk: Prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają ale jak kończą.

Fotorelacja autorstwa Waldemara Deski

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Była 6 minuta meczu, kiedy z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Łukasz Buczkowski. Mocną piłkę „wypluł” tuż przed nogami Dawida Retlewskiego, bramkarz gości. „Retel” nie zwykł marnować takich sytuacji i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania!

Po tym golu przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. I szybko im się to udało za sprawą Denisa Sotora w 8 minucie. Istotnym momentem, który zaważył na przebiegu dalszych losów meczu była 41 minuta kiedy to Damian Byrtek za nie potrzebne dyskusje z arbitrem głównym otrzymał drugą żółtą kartkę i przedwcześnie został odesłany „pod prysznic”.

Po tym wydarzeniu „Zdzichy” wyszły na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali już do końca spotkania. Celnym uderzeniem popisał się syn byłego zawodnika Rakowa, Janusza BodziochaMateusz Bodzioch.

W 67 minucie siły na boisku się wyrównały, gdyż za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić zawodnik drużyny Ruchu – Mateusz Bodzioch. W drugiej odsłonie częstochowianie zagrali bardzo dobrze i ambitnie. Mimo wielu okazji do zdobycia goli nie udało się odwrócić losów meczu i zdobyć punktów.

Bardzo dobrze w dzisiejszym spotkaniu pokazali się debiutanci w drużynie gospodarzy : Radosław Stefanowicz, Tomasz Pełka i Diogo Alves. Kolejne ligowe spotkanie Raków rozegra w najbliższy piątek, 14 marca br. O godzinie 15:00 zmierzy się na wyjeździe z zajmującym piąte miejsce, Rozwojem Katowice. Częstochowianie plasują się na bezpiecznej ósmej pozycji.

08.03.2014, g.14:00, MSP „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – MKS Ruch Zdzieszowice 1:2, (1:2):

1:0: Retlewski 6′
1:1: Sotor 8′
1:2: M.Bodzioch 43′

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka). Widzów:1400. Żółte kartki: Pełka (7′ – faul), Byrtek (33′ – niesportowe zachowanie), Diogo Alves (69′ – faul) – Łęszczak (12′ – faul), Sotor (18′ – faul), M.Bodzioch (48′ – faul), Bella (55′ – faul), Gamla (72′ – faul). Czerwone kartki: Byrtek (42′ – nie sportowe zachowanie ( druga żółta))- M.Bodzioch (67′ – faul (druga żółta)).

RKS Raków Częstochowa: 33.Mariusz Stępień – 2.Radosław Strzelecki, 3.Łukasz Góra, 5.Damian Byrtek, 6.Radosław Stefanowicz, 7.Krzysztof Napora, 11.Dawid Retlewski, 13.Tomasz Pełka (62′ 23.Damian Lenkiewicz), 15.Rafał Czerwiński (kpt) (42′ 16.Bartosz Soczyński), 17.Łukasz Kowalczyk (46′ 17.Diogo Alves), 21.Łukasz Buczkowski (78′ 9.Artur Pląskowski).

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 4.Eryk Krupa, 10.Łukasz Kmieć.

MKS Ruch Zdzieszowice: 1.Tomasz Kasprzik – 7.Sławomir Kierdal, 11.Michał Łęszczak, 15.Michał Bachor (kpt), 5.Paweł Gamla, 22.Mateusz Bodzioch, 10.Przemysław Bella, 20.Mateusz Szatkowski (72′ 4.Daniel Nowak), 17.Marek Gładkowski (86′ Wojciech Dudek), 9.Denis Sotor, 3.Dawid Kiliński (78′ 19.Łukasz Damrat).

Rezerwowi: 12.Patryk Sochacki – 21.Roman Skorupa, 14.Kacper Fedorowicz, 6.Mariusz Kapłon.

Trener: Stanisław Wróbel.

Piłkarz meczu: Krzysztof Napora ( RKS Raków Częstochowa).