Bez goli na Limanowskiego

Drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka w sobotę o ligowe punkty walczyła z bytomską Polonią. Częstochowianie po średnim spotkaniu wywalczyli zaledwie jeden punkt. Obydwu drużyn ta zdobycz jednak nie zadowala.

Gospodarze w przypadku zwycięstwa, które zapowiadali wydostaliby się ze strefy spadkowej. Pierwsza odsłona to było „badanie sił” ale to przyjezdni byli bliżej zdobycia gola. Najpierw w 24 minucie po centrze Miroslava Barcika, Adrian Laskowski z bliskiej odległości głową strzelał niecelnie. A później w 35 minucie ten sam gracz w sobie tylko wiadomy sposób spudłował z kilkunastu centymetrów!

Częstochowianie mogli do przerwy prowadzić 1:0 ale w doliczonym czasie gry po uderzeniu głową Dawida Retlewskiego piłka trafiła w słupek bramki Mateusza Miki.

W drugiej części gry sytuacji do strzelenia goli było jak na lekarstwo. Najlepszej okazji do zdobycia bramki w 76 minucie zmarnował Dawid Retlewski. W sytuacji „oko w oko” z bramkarzem Polonii, obronną ręką wyszedł ten drugi. Dobitka Roberta Brzęczka okazała się niecelna.

Podopieczni Jerzego Brzęczka mogli w ostatniej minucie zadać decydujący cios. Jednak Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Eryka Krupę i główce Dawida Reltewskiego piłka dosłownie o włos minęła bramkę bytomian.

Częstochowianie po dzisiejszym meczu zdobyli zaledwie drugi punkt na wiosnę. W minionym tygodniu Raków z „urzędu” zainkasował trzy punkty za walkower z KS Polkowice. Na swoim koncie mają 31 „oczek” i zajmują w tabeli dziewiąte miejsce. Do ósmej lokaty, dającej pewne utrzymanie, którą zajmują Błękitni Stargard Szczeciński częstochowianie tracą jeden punkt.

W kolejnym ligowym spotkaniu Raków zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. Ten mecz zaplanowano na sobotę, 12 kwietnia. Początek wyznaczono na godzinę 16:00. Relację Live z tego meczu przeprowadzi Katolickie Radio Fiat 94,7 Fm.

05.04.2014, g.16:00, MSP” Raków”:

RKS Raków Częstochowa – KS Polonia Bytom 0:0:

Sędziował: Michał Woś ( Zamość). Żółte kartki: Da Silva (34′ – faul), Stefanowicz (74′ – faul) – Broniewicz (28′ – za zagranie piłki ręką), Lachowski (37′ – faul). Widzów: 2500.

RKS Raków Częstochowa: 33.Mariusz Stępień – 2.Radosław Strzelecki, 5. Damian Byrtek, 6.Radosław Stefanowicz, 7.Krzysztof Napora (kpt), 11.Dawid Retlewski, 14.Robert Brzęczek (82′ 4.Eryk Krupa), 16.Bartosz Soczyński, 20.Diogo Faria Alves (77′ 17.Łukasz Kowalczyk), 21.Łukasz Buczkowski (64′ 9.Artur Pląskowski), 23. Daniel da Silva.

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 3.Łukasz Góra, 8.Sławomir Ogłaza, 10.Adrian Świerk.

KS Polonia Bytom: 33.Mateusz Mika – 25.Kamil Banaś, 19.Jacek Broniewicz (kpt), 18.Marcel Ondráš, 30.Norbert Radkieiwcz, 21.Kamil Zalewski (90+1′ 27.Damian Czupryna), 16.Adrian Laskowski, 9.Michał Płókarz (82′ 15.Dawid Krzemień), 71.Kamil Białkowski, 8.Miroslav Barčík, 23.Marcin Lachowski (89′ 20.Dawid Cempa).

Rezerwowi: 1.Mirosław Kuczera – 22.Kamil Walesa, 2.Marcin Kowalski, 14.Maciej Wierzbowski.

Trener: Grzegorz Kurdziel

Piłkarz meczu: Radosław Stefanowicz ( RKS Raków Częstochowa).