Michał Walentek brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Od 11 do 13 kwietnia w Pszczynie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów. BKS Kolejarz Częstochowa reprezentowali zawodnicy: Michał Walentek, Katarzyna Mysłek, Marta Jaworska i Juniorka Natalia Ociepa. Najlepiej wypadł Michał Walentek, który w grze pojedynczej Młodzieżowców sięgnął po brązowy medal!

W drodze po medal Michał rozstawiony z numerem 3/4 pewnie pokonał w pierwszej rundzie Kacpra Lotarskiego 21:6, 21:4. W kolejnym meczu zmierzył się z Mateuszem Pietruszką, z którym w zeszłym roku grał debla. Mecz był bardzo wyrównany, jednak w końcówkach więcej zimnej krwi zachował Michał i wygrał 21:19 22:20. W Ćwierćfinale jego przeciwnikiem był Paweł Siępak. Pierwszy set był kontrolowany przez Michała i pewnie wygrany 21:14. W drugim set to gra błędów Michał co spowodowało przewagę Siępaka 17:9. Od tego stanu na korcie błyszczał już tylko jeden zawodnik. Michał odrobił stratę i wygrał 23:21. W pólfinale zmierzył się z faworytem do złotego medalu Mateuszem Dubowskim z UKS Hubal Białystok. Po dobry i wyrównanym meczem lepszy okazał się Dubowski wygrywając 21:16, 21:17.

Dobry występ i swój życiowy sukces osiągnęła Katarzyna Mysłek, która awansowało do ćwierćfinału w grze pojedynczej kobiet. W ćwierćfinale zbyt mocna okazała Paulina Owczarczuk, która wygrała 21:12, 21:6.

Do drugiej rundy również udało się awansować Natalii Ociepa i Marcie Jaworskiej, które zdobyły dla klubu cenne punkty w rywalizacji młodzieżowej.

Mimo zmniejszonej dotacji przez Urząd Miasta Częstochowa, zawodnicy Kolejarz 26 rok z rzędu zdobywają medal Mistrzostw Polski w różnej kategorii wiekowej.