Cenny punkt częstochowianek nad Brdą

Z punktem wróciły do Częstochowy z wyjazdowego meczu z KKP Bydgoszcz, piłkarki ISD AJD Gola. Częstochowianki zremisowały w Bydgoszczy 1:1.

Przepiękną bramkę otwierającą wynik meczu zdobyła Renata Uchnast w 9. minucie spotkania. Dzięki temu Gol prowadził 1:0. Bydgoszczanki przed przerwą doprowadziły niestety do wyrównania. Piłkarki Gola w drugiej części meczu obroniły napór bydgoszczanek, co sprawiło, że wywiozły z trudnego terenu punkt.

Rolę obserwatora na niedzielnym meczu pełnił Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, który spotkanie oglądał w towarzystwie obecnego wiceprezesa PZPN, Eugeniusza Nowaka. Kolejne spotkanie arcyważne dla pozostania w Ekstralidze Kobiet piłkarki ISD AJD Gola Częstochowa rozegrają już w najbliższą niedzielę, 11 maja br.. O godzinie 13:00 zmierzą się na główne płycie MSP „Raków” z zespołem GOSiR Piaseczno.

Częstochowianki w tabeli po 13.Kolejkach plasują się na dziewiątej pozycji z sześcioma punktami. Piaseczanki zajmują siódmą lokatę z ośmioma „oczkami”. Wynik tego spotkania będzie mógł mieć niebagatelne znaczenie w kontekście utrzymania się.

KKP Bydgoszcz – ISD AJD Gol Częstochowa 1:1 (1:1)

0:1: Uchnast 9′
1:1: Machnacka 39′

Sędziowała: Ewa Augustyn (Gdańsk). Żółte kartki: Kryszak, Kutnik – Dąbrowa. Widzów: 300

KKP Bydgoszcz: Granowska – J. Daleszczyk, Olszańska, Pawłowska – Grzesik, Sieradzka (55′ Kryszak), Machnacka, Makowska (60′ Raczkowska) – Stępień, Kutnik, M. Rosińska.

Trener: Remigiusz Kuś.

ISD AJD Gol: Klabis – Wójcik, Sukiennik, Rokosa, Dąbrowa, Uchnast, Jeziorska, Jędrak, Klyta, Mesjasz, Ciupa (46. Sulisz).

Trener: Włodzimierz Seifryd.