MLKS Woźniki grają dalej w Piłkarskim Pucharze Polski!

We wtorek 13 maja zostało rozegrane spotkanie I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej w którym drużyna z Kamienicy Polskiej przegrała z z zespołem z Woźnik, 0:1.

Spotkanie stało na słabym poziomie i widać było że obie drużyny będą chciały odnieść zwycięstwo jak najtańszym kosztem sił. Goście strzelili bramkę rywalom do szatni, w drugiej połowie a szczególnie końcówka należała do podopiecznych Artura Minkiny. Gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do dogrywki, jednak mimo usilnych starań rezultat pozostał bez zmian.

Widać było, że spotkanie oba zespoły chcą wygrać jak najtańszym kosztem sił, najważniejsze są rozgrywki ligowe i walka o utrzymanie. Dlatego robiliśmy wszystko żeby nie doprowadzić do dogrywki bo to by nas kosztowało wiele sił. Udało się strzelić bramkę ze stałego fragmentu gry, w końcówce Kamienica Polska zaatakowała ale udało się wynik utrzymać – mówił piłkarz MLKS Woźniki Mateusz Bik.

Za bardzo nie przykładamy wagi i nie myślimy o rozgrywkach Pucharowych, liczą się dla nas rozgrywki czwartoligowe. Początek rundy wiosennej nam się nie ułożył, doszła presja i dlatego te wyniki są słabe. Mam nadzieję że zaczniemy wygrywać spotkania i się utrzymamy – powiedział trener MLKS Woźniki Michał Kręblewski.

Oba zespoły nie kwapiły się za bardzo do ataków, zadecydował jeden strzał. W końcówce zaatakowaliśmy ale to jest normalna kolej rzeczy bo przegrywaliśmy i goniliśmy wynik. Wygraliśmy rozgrywki pucharowe w naszym regionie, cel został osiągnięty. Na szczebel centralny żeby dojść to droga jeszcze i tak daleka bardzo by została, teraz spokojnie skupimy się na rozgrywkach ligowych – mówił piłkarz LKS Kamienica Polska Kornel Ryś.

Pucharowa przygoda się niestety zakończyła na pierwszej rundzie szczebla Śląskiego Związku Piłki Nożnej, skoro my tak doszli daleko to chcieli my i ten mecz wygrać ale niestety się nie udało. Straciliśmy przypadkową bramkę i nie udało nam się odrobić strat &#8211 powiedział szkoleniowiec drużyny z Kamienicy Polskiej Artur Minkina.

13.05.2014, godzina 17.00, Kamienica Polska (stadion ul. Magazynowa).

LKS Kamienica Polska – MLKS Woźniki 0:1 (0:1)