Raków wciąż liczy się w walce o utrzymanie!

Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka pokonała przed własną publicznością w „meczu o życie”, Zagłębie Sosnowiec, 3:1! Dzięki tej wygranej częstochowianie wciąż mają realne szanse na utrzymanie się w drugiej lidze! Dzisiejsze spotkanie po raz pierwszy w historii Rakowa, wszyscy kibice obejrzeli za symboliczną „złotówkę”!

Gospodarze przystąpili do dzisiejszego spotkania bardzo zmotywowani i zagrali świetne spotkanie. W tym meczu było też widać ogromną determinację i wolę walki w drużynie Rakowa. Wynik meczu otworzył już w 1 minucie, Damian Byrtek, który zdobył gola strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Lenkiewicza.

Po stracie gola goście ruszyli do odrabiania strat. Bliski zdobycia bramki był Hubert Tylec, lecz w 4 minucie piłkę na rzut rożny sparował Przemysław Wróbel.

Przyjezdni cel osiągnęli w 23 minucie, kiedy to błąd defensywy Rakowa wykorzystał wspomniany wcześniej Hubert Tylec i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1.

Druga odsłona przyniosła już tylko gole dla gospodarzy, którzy ten mecz musieli wygrać by „pozostać przy życiu”. Pięć minut po rozpoczęciu tej części gry, Raków zdobył drugą bramkę w tym meczu. Tym razem celnie głową uderzył Dawid Retlewski. W 67 minucie, sosnowiczanie byli bardzo bliscy wyrównania.

Zawodnik gości, Tomasz Szatan idealnie zagrał do Mateusza Września, a ten huknął z narożnika pola karnego, bramkarz piłkę odbił na bok, tam był Hubert Tylec, który odegrał do ustawionego na 15. metrze Przemysława Mizgały, jednak strzał pomocnika gości trafił w ręce bramkarza Rakowa.

Od 68 minuty drużyna Zagłębia Sosnowiec grała w „10”. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał ukraiński zawodnik gości, Volodymyr Ostroushko.

Częstochowianie przypieczętowali zwycięstwo w 75 minucie przepięknym strzałem w samo okienko, Damian Lenkiewicz.

Częstochowianie w dniu dzisiejszym pokonując drużynę z Sosnowca zdobyli bardzo ważne trzy punkty i wciąż liczą się w walce o utrzymanie się w drugiej lidze. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Raków z 44 punktami plasuję się jednak wciąż „pod kreską”, na 10.miejscu. Do ósmej lokaty, którą obecnie zajmuje MKS Kluczbork, traci dwa „oczka”.

Częstochowianie chcąc się utrzymać, muszą wygrać dwa ostatnie ligowe spotkania: z Jarotą Jarocin na wyjeździe i z Bytovią Bytów w Częstochowie oraz liczyć na potknięcia rywali także walczących o drugoligowy byt.

Kolejne spotkanie podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają w niedzielę, 1 czerwca. Na Stadionie Miejskim w Jarocinie zmierzą się ze zdegradowanym już do trzeciej ligi, Jarotą Jarocin. Początek meczu o godzinie 17:00.

24.05.2014, g.17:00- MSP „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – STS Zagłębie Sosnowiec 3:1, (1:1):

1:0: Byrtek 1′
1:1: Tylec 23′
2:1: Retlewski 50′
3:1: Lenkiewicz 75′

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Buczkowski (50′ – faul), Lenkiewicz (72′ – faul), Góra (78′ – faul) – R.Jankowski (25′ – faul), Ostroushko (59′ – faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą): Ostroushko (68′ – faul).

RKS Raków Częstochowa: 1.Przemysław Wróbel – 2.Daniel da Silva, 3.Łukasz Góra (55′ 9.Artur Pląskowski), 5.Damian Byrtek, 6.Radosław Stefanowicz, 7.Krzysztof Napora (kpt) (83′ 16.Bartosz Soczyński), 11.Dawid Retlewski, 14.Robert Brzęczek (69′ 19.Vitinho), 20.Diogo Alves, 21.Łukasz Buczkowski, 23.Damian Lenkiewicz (80′ 8.Sławomir Ogłaza).

Rezerwowi: 33.Mateusz Kos- 15.Artur Kierat, 17.Adrian Świerk.

STS Zagłębie Sosnowiec: 22.Mateusz Struski – 2.Jovan Ninković (kpt), 3.Radosław Kursa, 7.Marcin Sierczyński, 9.Mateusz Wrzesień, 11.Rafał Jankowski (63′ 27.Przemysław Mizgała), 13.Tomasz Szatan, 20.Grzegorz Arłukowicz (75′ 4.Rafał Sadowski), 23.Hubert Tylec (75′ 18.Michał Grudniewski), 26.Łukasz Grube (46′ 14.Wojciech Wojcieszyński), 30.Volodymyr Ostroushko.

Rezerwowi: 12.Mateusz Wieczorek – 6.Filip Kazimierczyk, 16.Jan Grzesik.

Trener: Mirosław Smyła.

Piłkarz meczu: Damian Lenkiewicz ( RKS Raków Częstochowa).