Mistrzostwa Śląska dzieci w lekkiej atletyce i Liga Seniorów

W środę 18 czerwca w Sosnowcu rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w kategorii dzieci starszych (12 – 13 lat) i dzieci młodszych (10 – 11 lat). W zawodach wystartowała również liczna grupa zawodników CKS Budowlani Częstochowa.

W kategorii dzieci starszych zawodnicy CKS zdobyli dwa srebrne medale. A ich autorami byli Karol Sowa w biegu na 100 m wynikiem 12,85 s (w eliminacjach 12,87) oraz Marek Grych w biegu na dystansie 300 m wynikiem 43,42 s.

Szóste miejsce w biegu na 1000 m zajął Marcel Kazen wynikiem 3:25,51, siódmy w finale 100 m był Robert Dulski – 13,45, natomiast Natalia Królak na 600 m była 12. Jej czas to 2:07 33. W biegu na 100 m dziewcząt Marta Skrzypczyk była 26 – 15,22 s, a Karolina Kuliś zajęła 32 miejsce – 15,78 s.

W kategorii dzieci młodszych doskonale zaprezentował się Daniel Maciąg, który w biegu na dystansie 60 m uplasował się na 3 pozycji. Wynik Daniela w finale to 9,06 s. 5 lokatę zajął na 600 m Kajetan Wąsowicz. Cas 1:56,25 to nowy rekord życiowy Kajtka, a na tym samym dystansie Adam Marciniak z wynikiem 2:09,34 zajął 14 pozycję. W skoku w dal reprezentowały nas Nina Muszyńska – 5 lokata – 3,91, a Sylwia Kot z wynikiem 3,49 uplasowała się na 6 pozycji. Również w skoku w dal w kategorii chłopców Jakub Rydz uplasował się na 7 pozycji uzuskując wynik 4,02 m.

W sumie lekkoatleci CKS w minionym sezonie zdobyli ponad 30 medali Mistrzostw Śląska w róznych kategoriach wiekowych. Jest to wynikiem systematycznego szkolenia od podstaw, obejmującego bardzo dużą liczbę dzieci i młodzieży.

Liga Seniorów

18 Czerwca we Wrocławiu rozegrane zostały kolejne zawody w cyklu ekstraklasy lekkoatletycznej. Uczestniczyło w niej czworo lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa. Magdalena Cała w biegu na 200 m zajeła 5 lokatą uzyskując wynik 25,59 s. Za ten wynik do ligi Magda wywalczyła 99 punktów. W biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami wystartowało trzech naszych zawodników. Łukasz Grajcar zajął 3 lokatę w czasie 9:18,32. Za ten wynik otzrymał 92 punkty. Cyprian Tomza był 4. Jego czas 9:18,95 dało mu również 92 punkty. Karol Grabowski dobiegł do mety na 6 pozycji w czasie 9:41,57 – 65 pkt.

Kolejne i już ostatnie zawody I rundy Ligi Lekkoatletycznej odbędą się w najbliższą sobotę w Krakowie.