Podopieczne Kantora na Olimpiadzie młodzieży [ZDJĘCIA]

W dniach 20-22 czerwca odbyła się Ogólnopolska Olimpiada młodzieży w Taekwondo Olimpijskim we Wrocławiu. Częstochowski klub Kantor reprezentowały Jagoda Siwy i Weronika Dębska. W zawodach brali udział sami najlepsi zawodnicy z Polski wyłonieni po eliminacjach. Impreza stała na wysokim poziomie, a nasze zawodniczki na co dzień trenujące w Scout Fight Club spisały się bardzo dobrze.

Jagoda Siwy na pierwszych swoich zawodach rangi mistrzowskiej zajęła 2 miejsce. W tym roku zdobyła dwa złote medale w walkach sportowych -51 kg. oraz w technikach sprawnościowych.

Pierwsza walka z Kają Tajer z Puław, druga walka z Alicją Końszczyńską z Jarocina, a trzecia z Wiktorią Stelmaszyk z Poznania (z którą rok wcześniej przegrała w finale i która jak dotąd była niepokonana w naszym kraju). Jagoda posiada nie tylko wielki talent, ale też niesamowite samozaparcie i serce do walki co zaowocowało w tym roku.

Weronika Dębska to zawodniczka, która debiutuje w tym roku. Zawody rangi mistrzowskiej były dla niej zetknięciem się z czołówką krajową, a i już zdobyła 3 miejsce w kategorii -59 tocząc trzy zacięte pojedynki.

Gratulacje dla zawodniczek! Zapisy do klubu trwają cały rok, a trenerem jest mistrz świata w walkach dwu krotny mistrz Europy Robert Kantorysiński (5 dan).