Rakowianie zremisowali w Bełchatowie

Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka w środę rozegrała kolejne podczas tej przerwy spotkanie towarzyskie. Tym razem częstochowianie zmierzy się na boisku rywala z GKS-em Bełchatów. Bełchatowianie są beniaminkiem T-Mobile Ekstraklasy.

Bramkę otwierającą wynik środowego spotkania zdobył w 11 minucie, Robert Brzęczek. Do przerwy częstochowianie prowadzili 1:0 i gra Rakowa wyglądała bardzo dobrze. W drugiej odsłonie na boisku pojawiła się zgoła odmienna „jedenastka” graczy częstochowskiej drużyny co odbiło się na rezultacie i grze.

Rywale za sprawą bramek Łukasza Wrońskiego w 75 minucie i Bartłomieja Bartosiaka minutę później wyszli na prowadzenie. Raków po błyskawicznej stracie dwóch goli ruszył do odrabiania strat. Ambicja piłkarzy spod Jasnej Góry została nagrodzona na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania. Celne uderzenie na wagę remisu uzyskał Przemysław Mońka.

Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają w sobotę, 12 lipca br.. O godzinie 11:00 zmierzą się na wyjeździe z trzecioligową Odrą Opole. Ten mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Północnej w Opolu.

08.07.2014, g.10:40- Bełchatów:

GKS Bełchatów – RKS Raków Częstochowa 2:2, (0:1):

0:1: R.Brzęczek 11′
1:1: Wroński 75′
2:1: Bartosiak 76′
2:2: Mońka 80′

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (46′ Wiktor Baranowski, 75′ Kamil Bruchajzer) – Alexis Norambuena (46′ Bartosz Turniak), Piotr Witasik, Marcin Flis, Mateusz Szymorek (46′ Alexis Norambuena) – Łukasz Wroński, Damian Szymański, Szymon Sawala, Andreja Prokić, Michał Renusz – Bartłomiej Bartosiak.

Trener: Kamil Kiereś.

Raków Częstochowa: (I połowa): Przemysław Wróbel – Tomasz Pełka, Sławomir Ogłaza, Mariusz Holik, Łukasz Buczkowski – Joshua Balogun Kayode, Wojciech Reiman, Radosław Stefanowicz, Paweł Baraniak – Robert Brzęczek, Adrian Kural. (II połowa): Mateusz Kos – Przemysław Mońka, Łukasz Kmieć, Radosław Werner, Eryk Krupa – Arkadiusz Porochnicki, Paweł Nocuń, Diogo, Adrian Świerk – Artur Kierat, Artur Pląskowski.