Trzy punkty w Radomiu

W dzisiejszym meczu pomiędzy Jadarem Radom, a Wkręt-Metem Domeksem AZS Częstochowa górą okazali się siatkarze spod Jasnej Góry wygrywając wszystkie trzy sety. Zawodnikiem tego spotkania został wybrany Piotr Nowakowski, który straszył rywali na siatce oraz gromił skutecznymi blokami. W ekipie gospodarzy warto wyróżnić Jarosława Maciończyka, który szczególnie z dobrej strony pokazał się w elemencie zagrywki.

Pierwszy set był najbardziej zaciętym w tym spotkaniu. Na początku na prowadzenie wyszli podopieczni Wojciecha Stępnia. Z dobrej strony pokazali się Marcin Wika oraz jego imiennik – Marcin Kocik, którzy w tej partii zapisali na swoim koncie dwa asy serwisowe. Set zakończył się rezultatem 27:25.

W drugiej odsłonie również zawodnicy z Radomia na początku osiągnęli przewagę punktową. Po dobrej grze środkowych- Piotra Nowakowskiego oraz Roberta Szczerbaniuka, a także skuteczna gra w bloku efektownym atakiem seta zakończył Brook Billings.

W ostatniej partii cały czas prym wiodła drużyna przyjezdnych z Częstochowy. Podopiecznym Radosława Panasa po dobrych atakach Gierczyńskiego oraz Nowakowskiego wygrali stosunkiem 25:21. Z dobrej strony pokazał się również Marcin Wika. Niestety mi gładkiego zwycięstwa nasza drużyna jak i również gospodarze popełniali mnóstwo błędów w elemencie zagrywki. Jednak po obu stronach siatki mogliśmy oglądać wiele świetnych obron.

Miejmy nadzieje, że to zwycięstwo podbuduje nasz zespół, po porażce w Kędzierzynie i będzie dobrym prognostykiem przed środowym meczem rewanżowym z Iskra Odincovo.