Częstochowianie górą w akademickich derbach

Po miesięcznej przerwie w PLS siatkarze Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa pokonali w Hali Polonia , w akademickich derbach, warszawską J.W. Construction AZS Politechnikę 3:0. Tym samym częstochowianie pozostają na pozycji wicelidera tabeli, zaś warszawianie – na ostatnim miejscu.

Zawodnikiem meczu został rozgrywający „Akademików” z Częstochowy – Paweł Woicki. W ekipie gospodarzy zabrakło chorego Bartosza Janeczka.

W „inauguracyjnym” secie gospodarze na pierwszą przerwę zeszli prowadząc 8:6. Potem częstochowianie zaczynali grać coraz lepiej, bowiem na drugą przerwę schodzili z przewagą pięciu „oczek” (prowadzili 16:11). Po drugiej przerwie technicznej częstochowscy „Akademicy” ani razu nie oddali prowadzenia warszawianom i wygrali 25:21. Seta zakończył outowy serwis Jakuba Radomskiego. W tej części gry dobrze w bloku i ataku prezentował się Piotr Nowakowski. Oprócz tego młody częstochowski gracz zdobył jeszcze punkt z zagrywki.

W drugiej odsłonie podopieczni Radosława Panasa kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i wysoko pokonali Politechnikę 25:17. Partię zakończyła zepsuta zagrywka Warszawy. Znowu z dobrej strony pokazał się Nowakowski, który był jednym z ojców zwycięstwa częstochowskich graczy. Słabo za to grał Brook Billings.

Trzecia odsłona to zacięta walka pomiędzy obydwoma zespołami do stanu 9:8 dla miejscowych. Następnie gracze spod Jasnej Góry zaczęli przeważać nad przyjezdnymi. W końcówce jednak przebudzili się zawodnicy Jerzego Taczały i tylko dwoma punktami gospodarze zdołali pokonać warszawian w stosunku 25:23. Zarówno tą partię, jak i cały mecz atakiem ze środka zakończył Piotr Nowakowski.

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa – J.W. Construction AZS Politechnika Warszawa 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa: Gierzyński, Szczerbaniuk, Billings, Wika, Nowakowski, Woicki, Gacek (Libero) oraz Gradowski, Wrona i Wierzbowski

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawa: Rybak, Markiewicz, Kucharczyk, Kulikowski, Polozhevets, Michalczyk, Wojtaszek (Libero) oraz Kowalczyk, Radomski, Chaberek, Buszek i Szymczak