Bez wiary w kolejne zwycięstwo

Niestety wspaniała passa częstochowian została przerwana. Dziś w rewanżowym meczu z cyklu PLS, AZS Częstochowa uległ siatkarzom z Bełchatowa 1:3.

Fotorelacja ze spotkania>>TUTAJ<<

Gra była dość wyrównana tylko do połowy drugiego seta. Od tamtej pory podopieczni Radosława Panasa stracili wiarę w siebie i łatwo oddawali punkty przeciwnikom. Nie pomogły również zmiany na różnych pozycjach. Tym razem w pojedynku z mistrzem Polski nie zdobyliśmy żadnego punktu.

Pierwszy set to koncertowa gra naszego zespołu. Dobrze zagrywali Szczerbaniuk oraz Billings. Z dobrej strony pokazał się nasz blok, któremu dwa razy z rzędu udało się powstrzymać Mariusza Wlazłego. Trener Castellani dokonywał zmian wpuszczając na boisko Neroja oraz Bąkiewicza. Kiedy wszystko zmierzało ku szczęśliwemu zakończeniu pierwszej partii, zmarnowaliśmy aż 5 piłek setowych! Mimo wszystko udało nam się dowieść korzystny wynik i wygrać do 22.

W drugiej partii po obu stronach siatki toczyła się wyrównana gra. Przez cały okres seta jedna lub druga drużyna osiągała niewielką przewagę punktową. Wszystko rozstrzygnęło się na niekorzyść dla naszego zespołu, kiedy to na zagrywkę udał się Fin Janne Heikkinen i skutecznym serwisem wyrównał wynik meczu.

Dwa kolejne sety to coraz słabsza gra częstochowian i coraz pewniejsza bełchatowian. Wreszcie Piotr Gruszka i jego koledzy mogli w pełni pokazać swoje umiejętności. Natomiast nasi gracze zbytnim rozluźnieniem bądź zbyt małą wiarą we własne umiejętności oddali pole rywalowi, który skrupulatnie to wykorzystał. Dwa ostatnie sety przegrane do 17 doskonale oddają obraz gry naszej drużyny. Mecz zakończył z piłki przechodzącej rezerwowy klubu z Bełchatowa – Michał Bąkiewicz.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Francuz Stephane Antiga.

AZS Częstochowa- PGE Skra Bełchatów 1:3
(25:22, 25:27, 17:25, 17:25)

Składy:
AZS Częstochowa: Woicki, Wika, Gierczyński, Billings, Nowakowski, Szczerbaniuk, Gacek (libero), Stelmach, Gradowski, Wierzbowski

Skra Bełchatów: Dobrowolski, Gruszka, Antiga, Wlazły, Pliński, Heikkinen, Louis (libero), Bąkiewicz, Maciejewicz, Neroj