Lotnik Kościelec – Olimpia Huta Stara 6-1
Warta Zawada – Victoria II Częstochowa 3-4
Polonia Poraj – Kamienica Polska 1-1
KS Częstochówka – Junior Szarlejka 3-1
Pająk Wąsosz – Hetman Włoszczowa 2-3
Jedność Boronów – Liswarta Krzepice 5-4

Spotkanie kontrolne nie wypadło najlepiej w wykonaniu częstochowskiego Rakowa, który w Gliwicach przegrał z wiceliderem II-ej ligi 0-3. Była to kolejna sparingowa porażka czerwono-niebieskich z zespołem zaplecza ekstraklasy. Wcześniej częstochowianie musieli uznać wyższość m.in. Podbeskidzia B-B (3-1), Stali Stalowa Wola (3-0), Kmity Zabierzów (2-0).

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 3-0 (2:0)
1-0 Gładkowski (21)
2-0 Kompała (42)
3-0 Szczyrba (82)

Piast wystąpił w składzie:: Kasprzik – Michniewicz (60 Petasz), Balul, Banaś (46 Widuch), Nowak (73 Michniewicz) – Petasz (30 Chylaszek), Żyrkowski, Kompała (60 Szczyrba), Filipowicz (46 Podgórski) – Kędziora (60 Gładkowski), Gładkowski (30 Kukulski)

Raków wystąpił w składzie: Cyruliński (60 Siwy) – Mastalerz (60 Grala), A. Pluta (60 Jankowski), Trepka (60 Żebrowski), P. Kowalczyk (30 Ojczyk, 60 P. Kowalczyk) – Lenartowski (60 S. Pluta), Bielecki (60 Lesik), Foszmańczyk (60 Witczyk), Bański (60 R. Stefański), S. Pluta (30 Gliński) – Sołtysik (60 Korytkowski)

W rozegranym sobotnim sparingu drużyna KS Częstochowa pokonała Lot Konopiska w stosunku 2:1. Początek meczu dla KS-u nie był zbyt udany, ponieważ już w 3 minucie po serii błędów żółto-niebieskich bramkę dla Lotu zdobył Dawid Kos. W dalszej części pierwszej połowy gra była wyrównana, a zawodnicy z Konopisk postawili bardzo ciężkie warunki podopiecznym trenera Jacka Macińskiego. Akcja toczyła się głównie w środku pola i jak przystało na mecz miedzy tymi drużynami na boisku nie brakowało twardej walki. Najlepszą okazje do wyrównania miał Robert Kowalczyk, który nie trafił w piłkę będąc na piątym metrze od bramki strzeżonej przez Sławomira Adamczyka. Wszystko zaczęło się od doskonałego prostopadłego poddania Pawła Skwarczyńskiego do Rafała Berdysa. W drugiej części meczu obraz gry całkowicie się odmienił. Obydwaj trenerzy dokonali zmian w swoich drużynach, co wpłynęło na przebieg gry. Po przerwie to drużyna prowadzona przez trenera Jacka Macińskiego coraz częściej stwarzała sobie groźne sytuacje pod bramką rywali. Gości sporadycznie kontr atakowali oraz próbowali wykorzystywać błędy naszych zawodników w obronie i tak z doskonałej okazji nie skorzystał Sebastian Rajek. Do wyrównania doprowadził Marcin Kurpios popisując się mocnym strzałem z około 25 metrów. Kilka minut później było już 2:1 tym razem bramkę zdobył Robert Susek . Popularny ‘Susi’ uderzył zza pola karnego, po czym piłka otarła się od jednego z rywali i wpadła do bramki Lotu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się nikłą wygrana podopiecznych trenera Jacka Macińskiego.

Gospodarze rozegrali słabe spotkanie, a wynik meczu nie odzwierciedla tego co działo się na boisku przez całe 90 minut. W KS-ie wystąpiła dwójka testowanych zawodników. Jeden z zawodników grał na pozycji stopera drugi natomiast jako napastnik. Patrząc z boku obaj zastosowali się poprawnie. W sparingu nie zagrał po za grupą kontuzjowanych zawodników Piotr Andrzejewski, który jest chory. Usprawiedliwienia w słabszej postawie częstochowskiego zespołu można szukać w tym, że mają za sobą okres bardzo ciężki treningów. W drużynie gości wystąpiło kilku byłych zawodników drużyny ze Stradomia m.in. Sławomir Adamczyk oraz Bartosz Dynus. Wyjaśniła się również sprawa Piotra Hajnrych, który jednak nie zasili Lotu w nadchodzącej rundzie.

KS Częstochowa – Lot Konopiska 2-1 (0:1)
KS: Kurpios, Susek
Lot: Kos

KS Częstochowa wystąpił w składzie: Różycki – Gębicz, zawodnik testowany, Karoń, Susek, Skwarczyński, Berdys, Kurpios, Kowalczyk, Kyzioł , zawodnik testowany Po przerwie grali: Załęcki, A.Wiśniowski, D.Wiśniowski, Kowalski, Ogrodniczak, Bergier

Lot wystąpił w składzie: Adamczyk – Kościński, Mastalerz Dynus, Klyta,Starczewski, Skoczylas, Czerwiński, Dawczyk, Rajek , Kos Po przerwie min grali: Hajnrych