PP: IV-ligowcy grają dalej

W rozegranych dzisiaj spotkania III rundy Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN, górą okazali się IV-ligowcy.

Unia Rędziny – Orzeł Babienica/Psary 1:5
Warta Mstów – KS Częstochowa 1:6

Zasłużonym i wysokim zwycięstwem zakończyło się spotkanie Klubu Sportowego Częstochowa z Warta Mstów w ramach okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Jacka Macińskiego rozbili gospodarzy aż, 6:1 choć do przerwy był bezbramkowy remis.

Zawodnicy Włodaru cały czas atakowali, jednak w końcówkach akcji brakowało skutecznego wykończenia. Piłkarze Warty w pierwszej części meczu ograniczyli się do jednego groźnego kontrataku, po którym mogli nawet objąć prowadzenie.

Po przerwie na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Od początku drugiej części na murawie pojawili się Mateusz Żurawiecki oraz Marcin Kowalski. Strzałem w popularna „10” okazało się wprowadzenie w szczególności Kowalskie, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik otwarł natomiast Daniel Karoń wykorzystując prostopadłe podanie Marcin Kurpiosa. Na 2:0 po zespołowej akcji podwyższył Grzegorz Kuziorowicz i była to jego debiutancka bramką w barwach naszej drużyny. Honorowa bramkę dla Warty strzelił Więcław. Gospodarze wypełni złożyli broń oddając całkowicie pole żółto–niebieskim po tym jak ładnym strzałem tuż za pola karnego popisał się wcześniej wspominany Kowalski i dał ponownie dwu bramkowe prowadzenie KS-owi. Kolejne bramki były już tylko kwestią czasu. Autorami następnych trafień byli po kolei Kowalski, Bergier oraz Daniel Karoń. Popularny „Daniu” ustalił wynik w 90 minucie spotkania wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Robercie Susku. Warto wspomnieć, że bramka Michał Bergiera podobnie jak Kuziorowicza była debiutanckim trafieniem.

Wynik spotkani wypełni odzwierciedla to, co działo się dzisiaj na boisku w Mstowie. Podopieczni trenera Jacka Macińskiego rozegrali dobre meczy i bardzo pewnie zwyciężyli w stosunku 6:1. Następnym rywalem Klubu Sportowego Częstochowa w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski będzie Orzeł Psary/Babienica. W dniu dzisiejszym częstochowski zespół wystąpił w osłabieniu, nie zagrał spora grupa zawodników: Daniel Wiśniowski, który jest chory, Bartosz Kowalski i Piotr Skoczylas, którzy leczą kontuzje, Rafał Berdys oraz Piotr Andrzejewski nieposiadający aktualnych badań lekarskich i Michał Różycki mający w dniu dzisiejszym bierzmowanie.

Warta Mstów – KS Częstochowa 1:6 (0:0)
Bramki: Więcław – Karoń x2, Kowalski x2, Kuziorowicz, Bergier.

KS: Ogrodniczak – Gębicz, Kowalczyk, Karoń, Susek, P.Skwarczyński, Kurpios ( 75’ Bergier), Zalęcki ( 46’ Żurawiecki, A.Wiśniowski ( 46’ Kowlaski), Kyzioł ( 75’ Malinowski), Kuziorowicz.

Źródło: ksczestochowa.pl