3:1 dla Jastrzębia w pierwszym meczu.

Po wygranym meczu finałowym w Pucharze Polski częstochowianie znowu zmierzyli się z drużyną z Jastrzębia, tym razem w fazie play off. Awans do walki o mistrzostwo zapewnią trzy wygrane mecze.

Obie drużyny wyszły na boisko w swoich podstawowych szóstkach. Pierwszego seta rozpoczął zawodnik drużyny z Częstochowy, Marcin Wika, bardzo mocnym serwisem, jednak punkt po długiej wymianie przypadł jastrzębianom. Następnie as serwisowy Patryka Czarnowskiego i atak Roberta Szczerbaniuka ze środka. Drużyna z Jastrzębia zyskuje trzypunktowe prowadzenie 5:2. Następnie Krzysztof Gierczyński posyła piłkę w aut na serwisie. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy udają się przy stanie 8:4. Jastrzębie uzyskuje pięciopunktowe prowadzenie. Kolejna bardzo mocna zagrywka Jastrzębskiego Węgla. Częstochowianie nie grają dobrze w przyjęciu. Goście utrzymują sześciopunktową przewagę 13:7. Po błędzie Krzysztofa Gierczyńskiego – 17:11. Radosław Panas prosi o drugą przerwę dla swojego zespołu. Marcin Wika omija potrójny blok przeciwników i atakuje, ale odpowiedź Roberta Prygla jest równie mocna. Igor Yudin popisuje się asem serwisowym. Goście zwiększają swoją przewagę do siedmiu punktów. Piotr Nowakowski serwuje w aut, piłka setowa dla Jastrzębia. Bronią się częstochowianie zdobywając 18 punkt. Pierwszy set zakończył się 25:18 dla zawodników Jastrzębskiego Węgla.

Drugi set wyglądał już znacznie lepiej. Obie drużyny spisywały się bardzo dobrze, grając punkt za punkt aż do przerwy technicznej (8:7 dla Częstochowy). Bardzo dużo piłek sytuacyjnych po obu stronach. Częstochowianie dwa stawiają potrójne bloki. Roberto Santilli prosi o przerwę dla swojego zespołu. Częstochowa przełamuje złą passę z pierwszego seta. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy schodzą przy stanie punktowym 16:13 dla AZS – u. Kolejny punkt dla gospodarzy w kontrze zdobywa Brook Billings. Siatkarze spod Jasnej Góry utrzymują przewagę aż do stanu 23:23. Wtedy wracają do gry z początku tego seta i grają punkt za punkt. Partię kończy Brook Billings, doprowadzając do remisu w setach.

Początek trzeciej odsłony bardzo przypominał początek seta pierwszego. Tutaj też jastrzębianie wysunęli się na prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli prowadząc czterema punktami. Po przerwie częstochowianie zaczęli odrabiać straty. Przy stanie 10:11 Santilli bierze przerwę. Dalej gramy punkt za punkt, a na drugą przerwę techniczną schodzimy przegrywając 15:14 Mecz jest bardzo wyrównany. Jastrzębianie wysuwają się na trzypunktowe prowadzenie i przy stanie 20:17 o przerwę prosi Radosław Panas. Po przerwie Robert Szczerbaniuk atakuje ze środka, zdobywając 18 punkt, następnie as serwisowy Marcina Wiki przewagę Jastrzębia do jednego punkta. Przerwa dla drużyny jastrzębskiej. Po czasie serw Marcina Wiki w siatkę oraz kolejny błąd Częstochowy doprowadza do stanu 19:22. 20 punkt dla Częstochowy zdobywa Krzysztof Gierczyński. Evgeni Ivanov kiwa zawodników z AZS-u zdobywając 24 punkt dla swojej drużyny. Na podwyższenie bloku wchodzi Andrzej Stelmach. Gierczyński broni dwie piłki setowe. Seta kończy Brook Billings serwując w siatkę. 25:23 dla Jastrzębskiego Węgla.

Set czwarty rozpoczynają dwupunktowym prowadzeniem siatkarze spod Jasnej Góry. W aut atakuje Piotr Nowakowski, remis 4:4. Na przerwie technicznej częstochowianie prowadzą 8:4. Nasi zawodnicy tracą prowadzenie i przy stanie 8:7 Radosław Panas prosi o przerwę dla swojego zespołu. Brook Billings ratuje AZS przed remisem uzyskując 9 punkt. Częstochowianie roztrwonili po raz drugi czteropunktową przewagę. Kolejne punkty drużyny zdobywają na zmianę. Trzy punkty przewagi osiągają jastrzębianie i przy stanie 19:16 Radosław Panas bierze przerwę. Częstochowa zaczyna odrabiać straty doprowadzając do wyniku 22:21. Jastrzębianie uzyskują dwie piłki meczowe. Spotkanie zakończył Piotr Nowakowski błędem podwójnego odbicia.

MVP został zawodnik drużyny Jastrzębskiego Węgla – Robert Prygiel.

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 26:24, 23:25, 22:25)

AZS Częstochowa: Gierczyński, Nowakowski, Wika, Szczerbaniuk, Woicki, Billings, Gacek (libero) oraz Wierzbowski i Gradowski

Jastrzębski Węgiel: Yudin, Prygiel, Czarnowski, E. Ivanow, N. Ivanom, Murek, Rusek (libero) oraz Rafa, Łomacz i Jurkiewicz.

Kolejne spotkanie odbędzie się 21.03.2008r. również w hali Polonia w Częstochowie. Mamy nadzieję, że zakończy się on zwycięstwem naszej drużyny!