Częstochowa znów górą

W drugim spotkaniu półfinałów play- off drużyna AZS-u Częstochowa pokonała zespół Jastrzębskiego Węgla 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano świetnie spisującego się w każdym elemencie Marcina Wikę. Kolejne dwa spotkania (gra do 3 zwycięstw) odbędą się w Jastrzębiu.

W pierwszym secie najpierw przewagę 5:2 i 11:9 osiągnęli goście. Jednak od stanu 12:12 to Częstochowa była góra na boisku. Asa posłał Marcin Wika, zablokowany został Igor Yudin, a następnie jego zmiennik Rafa. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy z dwupunktowym prowadzeniem. Mimo zrywu Jastrzębian udało nam się doprowadzić do wygranej. Set zakończył się udanym blokiem.

Druga partię rozpoczęliśmy od prowadzenia 5:3. Przy stanie 7:6 piłkę w aut posłał Rafa, po czym zawodnicy zeszli na przerwę techniczną(8:6), podczas której obserwowaliśmy dość dziwną sytuacje. Nagle wynik spotkania został zmieniony przez sędziów i na tablicy nadal widniało 7:6 dla Częstochowy. Drużyny powróciły na boisko, aby ponownie zejść na przerwę techniczną po ataku Piotra Nowakowskiego (8:7). OD stanu 19:18 kontrolowaliśmy przebieg zdarzeń na boisku. Skutecznie blok Jastrzębia obijał Brook Billings. W ataku pomylił się Prygiel, a seta zakończył Gierczyński.

W kolejnej odsłonie Jastrzębianie wybronili się i nadal mieli szansę na doprowadzenie do piątego seta. Na drugiej przerwie technicznej mieli już 3 punkty przewagi. Mimo zmian i czasu, którymi ratował się Radosław Panas nie udało nadrobić się strat i tym razem częstochowianie zostali pokonani, aż 25:18. Ostatni punkt efektownym pojedynczym bokiem zdobył Igor Yudin.

Ostatnia partia to bardzo dobra gra w ataku Brooka Billingsa oraz Marcina Wiki. Dzięki dobrej postawie tych dwóch zawodników oraz reszty zespołu szybko doprowadziliśmy do końca seta oraz całego meczu. Zakończył go Marcin Wika świetną zagrywką, której nie byli w stanie odebrać podopieczni Roberto Santlliego.

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 3:1 (26:24, 25:23, 19:25, 25:19)

Wkręt- Met Domex AZS Częstochowa: Gierczyński, Nowakowski, Wika, Woicki, Billings, Szczerbaniuk, Gacek (libero), Wierzbowski, Stelmach, Eatherton, Gradowski

Jastrzębski Węgiel: Jurkiewicz, Yudin, Murek, Ivanov E., Prygiel, Ivanov N., Rusek (libero), Czarnowski, Łomacz, Rafa