AZS w finale PLS!!!!!

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa pokonał w ostatnim spotkaniu półfinałowym Jastrzębski Węgiel! Oznacza to, że po pięciu latach akademicy wracają do finału Polskiej Ligi Siatkówki, gdzie czeka na nich już aktualny mistrz Polski – Skra Bełchatów.

W pierwszym secie od początku do końca częstochowianie kontrolowali przebieg gry na boisku i bezproblemowo wygrali 25:15. W drugiej partii początkowo przewagę mieli jastrzębianie, bowiem na pierwszą przerwę techniczną schodzili, wygrywając 8:6. Potem przez moment goście nie oddawali prowadzenia, jednak szybko je stracili. Ostatecznie po zaciętej końcówce gospodarze wygrali 33:31. Trzeci set to znowu skuteczna gra siatkarzy AZS-u, którzy wygrali 25:21, a w całym spotkaniu 3:0

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:15, 33:31, 25:21)