Kłobuck w półfinale

W rewanżowym meczu play-off o awans do półfinału rozgrywek Ligi Okręgowej Koszykówki pewne zwycięstwo odnotował OSiR-u Kłobuck. Gospodarze pokonali UKS „Mustaf” 88:64 z nawiązką odrabiając straty z pierwszego meczu. Co prawda jeszcze w 8 minucie I kwarty był wynik 14:12 dla OSiR-u, który dawał awans „Śliniakom”, to jednak wicelider stale zwiększał przewagę, kontrolując przebieg gry już do końca meczu.

Działo się tak dzięki świetnej dyspozycji rzutowej Sawickiego i Puchały, którzy raz po raz dziurawili kosz rywali. I na nic pomogły zmiany zawodników i sposobu gry w obronie, bo koszykarze gości nie mogli znależć recepty na skutecznie grający team Rafała Kowalczyka. W zespole Mustafa na swoim dobrym poziomie zagrali tylko „Skała” i „Janek Po”, nie mieli jednak wsparcia w pozostałych kolegach z drużyny. Zawiódł swoją grą zwłaszcza Wojtek Konieczny, który słabo radził sobie pod koszami i raził nieskutecznością. Po spotkaniu trener gości, Cezary Gajda postanowił złożyć dymisję. Sprawą zajmie się Zarząd klubu na najbliższym posiedzeniu.

OSiR Kłobuck – UKS „Mustaf” 88:64 (21:14; 24:13; 15:16; 28:21)

OSiR:
Sawicki 30(2×3),Puchała 26(2),Nowak 9, Kowalczyk 9,Saran 8, Olszewski 2, Migo 2, Kużnik 2, Pelikan 0