AZS WSZ bliżej finału

AZS WSZ Polonia Poraj wygrała w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Okręgowej z PPP 81:74. Przez znaczną część spotkania zapowiadało się an niespodziankę, ale i tak drużyna PPP nie jest bez szans przed rewanżem.

Mecz zapowiadał się ciekawie i spełnił te oczekiwania. Od początku zawodnicy obu drużyn pokazali że nikt nie odpuszcza i wszczyscy walczą na „maksa”. Pierwsza kwarta meczu była wyrównana i żadnej z drużyn nie udało sie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Kolejna odsłona pojedynku była nieznacznie lepsza w wykonaniu PPP, a w szczególności Przemka Bartnika, który rzucił w tej części 13 pkt., w tym dwukrotnie za 3 punkty. Kolejna kwarta toczyła się na podobnych warunkach, czyli nieznacznej przewagi drużyny PPP. Było to wynikiem fatalnej skuteczności rzutowej „Akademików” i błędów w obronie. W tej kwarcie na wyróżnienie zasługują Rafał Kubicki(AZS) i Adam Zajdel(PPP) którzy zdobyli po 10 punktów. Czwarta kwarta rozpoczęła się z 4 punktową przewagą gości. Do czwartej minuty tej kwarty utrzymywała się ta przewaga, ale od tego momentu ciężar gry w drużynie AZS wziął na siebie Michał Nalewajka który zdobył w samej końcówce 8 oczek. Nięszczęście PPP rozpoczęło się od nietrafionych czterech rzutów osobistych. Kolejne punkty zdobywali już „Akademicy”: Korus,Olejnik,Morawski. Nawet ostatnia trójka w 39 minucie spotkania Bartnika nie była w stanie zmienić losów tego dramatycznego meczu.

AZS WSZ Polonia Poraj – PPP Częstochowa 81:74 (15:14; 22:25; 20:22; 24:13)

AZS WSZ:
Nalewajka 23(1×3), Olejnik 17(1), Morawski 17(1), Kubicki 10, Piech 8, Korus 4, Deleżyński 2

PPP:
Bartnik 26(4), Zajdel 15, Nowak 15(2), Mądry 4, Guzla 4, R.Szymala 3, Radwański 3, Strach 2, Otrębski 2.

Stan rywalizacji: 1-0 dla AZS WSZ. Gra toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz w środę o godz.20.30 na sali II LO. Zapraszamy!