Sportowiec wygrał w Konopiskach

Niespodziewanie ostatnim zespołęm w gronie półfinalistów okazał się TKKF Sportowiec. Młodym koszykarzom udało się pokonać na wyjeździe Konopiska i awansować do półfinału gdzie czekał już na nich OSiR Kłobuck.

Do sporej niespodzianki doszło w rewanżowym meczu o awans do półfinału Ligi Okręgowej Koszykówki w Konopiskach, gdzie miejscowy GZOKSTiP podejmował KR-S TKKF „Sportowiec” Częstochowa. Goście bronili w tym spotkaniu 12-punktowej przewagi z pierwszego pojedynku u siebie. Początkowe prowadzenie gospodarzy 6:0 wskazywało na szybkie odrobienie strat. Jednak nic bardziej mylnego, bo podopieczni Darka Szynkiela wzięli się ostro do roboty i po kilku minutach na tablicy widniał wynik 8:14. Do końca I połowy meczu trwał zacięty bój, ale to młodzi koszykarze „Sportowca” schodzili na przerwę z 1-punktową przewagą 30:31. Zawodnicy z Konopisk sprawiali wrażenie, jakby byli sparaliżowani stawką meczu, co zresztą potwierdził ich trener Rafał Motyl. Nie mogli tego dnia znależć sposobu na dobrze grających przeciwników, wśród których prym wiódł „Baca”, autor trzech „trójek”. Pod tablicami świetnie zagrali Frej i Surowiec. W III kwarcie „Sportowcy” prowadzili już 49:58, pewnie zmierzając do awansu. Ambitnie, ale chaotycznie grający gospodarze chcieli chociaż wygrać i z honorem pożegnać się z rozgrywkami, ale to się im nie udało. W półfinale „Sportowiec” spotka się z OSiR-em Kłobuck.

GZOKSTiP Konopiska – TKKF Sportowiec Częstochowa 68:72 (10:14; 20:17; 13:16; 25:25)

Konopiska:
Gurtman13(2×3), Kliszewski 12, Dędek 12, Bendkowski 11(1), Kowalski 8, Ziental 7, Pyrzyna 5, Wróblewski 0