„Siwy” poprowadził AZS WSZ do finału

Poniżej z opóźnieniem przedstawiamy relację autorstwa Oleya z meczu AZS WSZ – PPP w półfinale Ligi Okręgowej. Zwycięstwo 83:78 dało „Akademikom” awans do finału rozgrywek, a 42 punkty zdobył Piotr Morawski.

Podobnie jak pierwszy, półfinałowy rewanż Ligi Okręgowej zapowiadał się bardzo ciekawie. Po porażce w pierwszym spotkaniu drużyna PPP była żądna rewanżu na własnym parkiecie. Nie bezpodstawnie liczyli na zwycięstwo bowiem w rundzie zasadniczej tylko im właśnie udało się pokonać podopiecznych Piotra Woźnicy. Dodatkowo goście przystąpili do spotkania osłabieni brakiem kontuzjowanych (niestety do końca sezonu) Mikołaja Ładniaka, Piotra Woźnicy oraz Radka Bolkowskiego.

Mecz rozpoczął się według spodziewanego scenariusza, kosz za kosz. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 2-3 punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. Od początku drugiej kwarty rozpoczął się strzelecki popis kapitana WSZ Piotrka Morawskiego , który był nie do powstrzymania w akcjach ofensywnych. W całym meczu zdobył 42 pkt! To ponad połowa punktów zespołu, a „Siwy” pięciokrotnie trafiał za trzy. Mimo tak fantastycznej skuteczności swojego lidera „Akademicy” zdołali odskoczyć jedynie na 4 pkt.(40-36).

Po przerwie dalej trwał „show” Morawskiego, ale w ekipie PPP tego wieczoru bardzo dobre zawody rozgrywał Adam Zajdel (10 pkt. w tej kwarcie) i sytuacja była wciąż nie rozstrzygnięta (59:55). Niestety dla AZS pasmo nieszczęśliwych kontuzji trwało dalej. Skręceń stawu skokowego doznali Paweł Gałka i Krzysiek Korus, a ekipie WSZ pozostaje nadzieja, że koszykarze zdążą się wykurować na finały.

Czwarta kwarta to dramatyczna pogoń punktowa PPP za „Akademikami” .W tej części wśród gospodarzy prym wiódł Łukasz Mądry. ”Ciężki dzień” miał lider częstochowian Przemek Bartnik, który całe spotkanie kryty był indywidualnie przez bezustannie zmieniających się obrońców. W 34 min. udało się doprowadzić do remisu po „trójce” Bartnika, lecz od tego momentu po raz kolejny decydujące znaczenie zaczęły mieć doświadczenie zawodników WSZ oraz „przekleństwo” PPP: niecelne rzuty osobiste (7 na 13 oddanych w 4 kwarcie). Dzięki fantastycznej skuteczności „Siwego” i skutecznym wejściom pod kosz przeciwnika przez Roberta Piecha AZS-owi udało wywalczyć zwycięstwo. Na wyróżnienie zasługuje również postawa Michała Nalewajki który mimo kontuzji pleców (kolejnej!) skutecznie utrudniał w obronie grę lidera PPP Przemka Bartnika.

PPP Częstochowa – AZS WSZ Polonia Poraj 78:83 (17:17; 19:23; 19:19; 23:24)

PPP:
Zajdel 20, Mądry 17, Nowak 14, Bartnik 13(1×3), R.Szymala 5, Radwański 3, Ogrodniczak 2,Guźla 2, Strach 2.

AZS WSZ:
Morawski 42(5×3), Olejnik 11, Nalewajka 9, Piech 6, Deleżyński 6, Gałka 4, Korus 4, Kubicki 1

Autor: Oley

Stan rywalizacji: 2:0 dla AZS WSZ – awans do finału

Znamy już terminy rywalizacji drugiego półfinału pomiędzy Kłobuckiem a Sportowcem. Pierwszy mecz rozegrany zostanie we wtorek w Hali Polonia o godzinie 19.30. Rewanż rozegrany zostanie 2 maja w Kłobucku, a jeżeli potrzebne będzie trzeci mecz to zostanie on rozegrany również w Kłobucku 9 maja. Oba spotkania w Kłobucku rozpoczną się o godzinie 17.