OSiR górą w finale

Po emocjach godnych finału ligi OSiR Kłobuck wygrał u siebie z AZS WSZ 77:75 i prowadzi w finale Ligi Okręgowej 1:0. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w środę o godzinie 18 w gimnazjum w Czarnym Lesie.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta to zacięta walka i gra punkt za punkt zakończona remisem 22:22. W drugiej kwarcie gospodarzom udało się odskoczyć na kilka punktów dzięki dobrej skuteczności rzutowej i grze na obu tablicach. Wyróżnić tu można szczególnie Rafał Nowaka i Marcina Sawickiego. Po przerwie gra znów się wyrównała ale OsiR wciąż utrzymywał kilka punktów przewagi Ostatnia część meczu rozpoczęła się wynikiem 56-49 a po pięciu minutach gry 67-57. Od tego momentu nastąpił zryw drużyny WSZ. W przeciągu 4 minut doprowadzili oni do stanu 75-72, a po akcji Morawskiego (przy próbie rzutu za trzy punkty został sfaulowany i wykorzystał rzuty osobiste) na tablicy wyników widniał remis 75-75. Ostatnia minuta była pasjonująca. Po rozpoczęciu gry piłka trafiła do Bartka Sarana i ten zdecydował się na wejście pod kosz i został sfaulowany. Stanął na linii rzutów osobistych i wykorzystał oba rzuty. Do końca meczu pozostało 12 sekund. Piłkę wyprowadzali „Akademicy” ale podanie pod kosz zostało przechwycone przez zawodników z Kłobucka którzy mogli się cieszyć ze zwycięstwa. W całym meczu można było wyróżnić w Kłobucku: Nowaka, Kowalczyka i Sawickiego a w AZS-ie: Krzyśka Korusa zdobywcę 26 punktów.

OSiR Kłobuck – AZS WSZ Polonia Poraj 77-75 (22-22; 17:12; 17:15; 21:26)

OSiR:
Kowalczyk 19(1×3), Sawicki 19(2), Nowak 17, Puchała 8(2), Saran 7, Kuźnik 5(1), Migo 2
Trener: Rafał Kowalczyk

AZS WSZ:
Korus 26, Morawski 18, Olejnik 11(3), Nalewajka 8, Bolkowski 5, Kubicki 4, Piech 3
Trener: Piotr Woźnica

Sędziowali: Robert Ogrodniczek, Piotr Foltyn

Stan rywalizacji 1-0 dla OSiRu Kłobuck.

Kolejny mecz 14-05-2008 w hali sportowej w Czarnym Lesie ogodz.18.00. Zapraszamy!