II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Firmy TAKO

W dniu 1 czerwca na terenie Sztucznego Lodowiska przy ulicy Boya-Żeleńskiego 6/8 młodzi piłkarze z pięciu klubów rywalizowali w II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Firmy TAKO.

Drużyny rocznika 1997 i młodszych zostały podzielone na dwie grupy. Najlepiej dysponowani tego dnia byli młodzi piłkarze z Rakowa, którzy zdobyli dwa miejsca na podium. Najpierw w meczu o trzecie miejsce druga drużyna pokonała Orlika z Blachowni, potem zaś Raków I zwyciężył po zaciętym finale pierwszą drużynę Akademii Sportowej Lubliniec w stosunku 1:0.

Oprócz pucharów dla najlepszych przyznano także pamiątkowe statuetki dla najskuteczniejszych w klasyfikacji strzelców oraz dla najbardziej wyróżniających się, zdaniem trenerów uczestniczących zespołów, bramkarzy. Wśród snajperów zwyciężyli Kajetan Kmieć (AS Lubliniec I) – 6 goli i Szymon Kowalczyk (Raków I) – 5 goli, natomiast najlepszymi golkiperami turnieju uznano Mateusza Markefkę (AS Lubliniec II) oraz najmłodszego uczestnika Mikołaja Biegańskiego (Raków I).

Po zakończeniu zmagań młodzików odbył się turniej w kategorii dorosłych, w którym spośród sześciu uczestniczących drużyn zwyciężyła ekipa Leroy Merlin.

Podczas trwania turnieju organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się konkurencje sportowo-rekreacyjne z nagrodami, prowadzone przez harcerzy, pokazy filmów dla dzieci oraz liczne poczęstunki.