Marta Jeż jedzie na Mistrzostwa Świata w Racketlonie!

Na początku listopada rozegrano turniej racketlona Advatech Arena Racketlon Cup w Poznaniu. Wyniki sportowców pozwoliły na wyłonienie Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 27-30 listopada 2008 r. w Furth w Niemczech.

Poznań już po raz drugi gościł polskich racketlonistów na Turnieju Klasyfikacyjnym Polskiej Federacji Racketlona. W ostatnich rozgrywkach przed MŚ doskonałą formę potwierdził Krzysztof Samonek, który po raz drugi w karierze pokonał aktualnego Mistrza Polski Rafała Rykowskiego. Duży postęp zanotował Marek Wojnarski, student Politechniki Wrocławskiej, który zaledwie jednym punktem przegrał w półfinale z Rykowskim. Świetnie zaprezentował się też Norbert Stolicki, który zajął III miejsce. Wysokie aspiracje potwierdził Tomasz Sarnecki, który dopiero w tym roku zadebiutował w racketlonie podczas Mistrzostw Polski i w Poznaniu wygrał turniej „Open”.

W kategorii Kobiet wygrała Magda Kamińska z Bogatyni przed Melanią Biel z Poznania, natomiast w kategorii Seniorów pierwsze miejsce zdobył aktualny Mistrz Polski Grzegorz Sylwestrzak pokonując w finale Piotra Seweryna.

Polska Federacja Racketlona wytypowała zawodników, którzy reprezentować będą Polskę podczas MŚ w Niemczech.