Doświadczenie górą.

W rozegranych wczoraj meczach Ligi Okręgowej zwycięstwa odniosły drużyny AZS WSZ Polonii Poraj oraz UKS Mustaf. Obie drużyny na własnych parkietach pokonały zespoły akademickie, odpowiednio Politechnikę i AJD.

W meczu Mustafa z AJD od początku prowadził Mustaf, który po I kwarcie za sprawą Michała Skalika i Wojciecha Koniecznego prowadził 15:6. w II kwarcie gospodarze jednak stracili okazałą przewagę. Wszystko za sprawą Rafała Szymali, który przez kilka minut był jedynym punktującym zawodnikiem na parkiecie rzucając 11 punktów z rzędu. Mustaf miał w tej kwarcie problem ze skutecznością oraz z dobrze zbierającym Łukaszem Frejem. Do przerwy goście prowadzili 27:25.

III kwarta to wymiana ciosów, z której ostatecznie zwycięsko wyszli gospodarze. W swoich zespołach wciąż prym wiedli Skalik i Konieczny po stronie Mustafa oraz Szymala i Frej w drużynie AJD. Ten pierwszy duet dostał jednak znacznie silniejsze wsparcie od swoich kolegów i przed ostatnią kwartą Mustaf prowadził różnicą trzech punktów. W ostatniej części meczu na boisku istniała już jednka tylko jedna drużyna. Michał Skalik był niemal bezbłędny na obwodzie, podobnie zresztą jak Łukasz Kowalik. Cenne punkty dołożyli także Konieczny i Paddy Owusu, podczas gdy w drużynie gości nie miał kto zdobywać punktów. W efekcie ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 31:8, a cały mecz 79:53.

UKS Mustaf – AJD Częstochowa 79:53 (15:6; 10:21; 18:23; 8:31)