Żeromski wygrywa w Kamienicy

Ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy Dwójką Kamienica Polska a UKS Żeromski. Doświadczeni zawodnicy gości zdołali odrobić w ostatniej kwarcie pokaźną stratę i wygrali ostatecznie 76:68.

Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia gospodarzy, którzy kompletnie zaskoczyli nonszalancką i ledwie wyczuwalną obronę gości. W miarę upływu czasu bardziej doświadczeni zawodnicy UKS – u, niwelowali straty i rozpoczęli sukcesywne zmniejszanie strat z początkowych minut gry. Ogromne problemy z umieszczeniem piłki w koszu od początku meczu mieli zawodnicy z Częstochowy, ten jak zaczarowany, co chwilę wypluwał piłkę w sytuacjach, gdy wszyscy myśleli, że piłka odnajdzie drogę do kosza.

Niestety nie mogę powołać się na statystyki, gdyż w trakcie meczu nie było sędziego stolikowego, jak również druku protokołu meczu. Cały zapis poczynań na boisku został sporządzony na kartce papieru z której jednak wynika, iż mecz zakończył się wynikiem 76 : 68 dla UKS „Żeromski”, mimo że w trzeciej kwarcie zawodnicy gospodarzy prowadzili już przewagą 14 punktów. Wszystkie siły i armaty wywleczone w czwartej kwarcie przez zawodników Uczniowskiego Klubu pozwoliły na wygraną 30 : 8 w tej kwarcie, i oczywiście szczęśliwe wygranie całego meczu.. Na pochwałę zasłużył weteran koszykarskich parkietów w Częstochowie, Rafał Nenart, który niczym 18 – latek zbierał, dobijał, bronił, dzielił, a nawet rozgrywał idealnie obsługując swoich partnerów z drużyny.

Dla zwycięzców punktowali: Marcin Pałasz 23, Arkadiusz Mojsa 18, Łukasz Myrda 9, Łukasz Wiaderek 8, Rafał Nenart 8, Jakub Cwalina 6, Łukasz Piech 4, Paweł Sztonder 0 – był lekko kontuzjowany i nie chciał narażać się na niebezpieczeństwo pogłębienia urazu.

Autor: Arek Mojsa