Udany rewanż!

W rewanżu za ubiegłoroczny finał AZS WSZ wygrał 81:70. W Kłobucku nie do zatrzymania był Piotr Morawski. „Siwy” zdobył 33 punkty trafiając 5 razy za trzy punkty.

Mecz mistrza z wicemistrzem Okręgówki był wyrównany z lekką przewagą Polonistów. Goście odskoczyli na siedem punktów (7-0) i do końca kwarty utrzymywali lekką przewagę. W tej części w drużynie z Kłobucka wyróżnił się Darek Dędek zdobywca 7 pkt (16-20). Druga kwarta to gra punkt za punkt za sprawą Kowalczyka(OSiR) i Morawskiego (Polonia) i zakończyła się remisem (18-18).Na przerwę goście schodzili z czteropunktową przewagą (34-38).

Po przerwie za sprawą Kubickiego i Morawskiego Polonia odskoczyła na kilkanaście punktów przewagi. Swój wkład miał również Nalewajka który w obronie zastopował grającego skutecznie w poprzedniej kwarcie Kowalczyka. Po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 44-59. W ostatniej kwarcie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Za sprawą Puchały i jego dwóch „trójek” Kłobuck próbował dogonić rywali ale dobra gra Morawskiego i Adlera (dobra gra na obu tablicach) pozwoliła gościom zdobyć komplet punktów w tym meczu. Wynik końcowy to 70-81 dla Polonii.

W meczu tym widać było że obie drużyny nie osiągnęły jeszcze optymalnej formy, takiej chociażby jak w finale w poprzednim sezonie.

OSiR Kłobuck – Polonia AZS WSZ Poraj 70:81 (16:20; 18:18; 10:21; 26:22)

OSiR:
Puchała 12(2×3), Kowalczyk 11, Sawicki 10, Dędek 10, Nowak 9(1), Wiśniewski 5(1), Migo 4, Kuźnik 3(1), Olszewski 3(1), Saran 2, Woźniak 1